Güvenlik Görevlisi kardeşlerim için gerçekten emek veriliyor mu?

Güvenlik Görevlisi kardeşlerim için gerçekten emek veriliyor mu?

1998 yıllarında ilk Güvenlik Sektörüne adım attığımda otelde çalışıyordum. Başka departmanda çalışan bir personel, “Güvenlik olmak varmış, akşama kadar oturuyorsunuz, bedavadan kazanç” demişti. Polemiğe girmeden beklemesini söyledim ve Güvenlik Müdürüne söyledim. Sen misin bizi işe yaramaz gören. O personel lafı söylediğine, söyleyeceğine bin pişman olmuştu!

Yıllar geçtikçe sektörümüz büyüdü ama bizi idare edenler bizim gözümüzde büyüyemedi, kendileri büyüdü. Dik duramadılar, sadece “ne şiş yansın,ne de kebap” mantığıyla idarecilik yapıyorlardı! Ben farklı bir otelde ilk işe başladığım hafta gece müdürü bana tesisi gezdirmedi diye işten ayrıldım ve dedim ki “Güvenlik Görevlisi mi tesisi koruyor, tesis mi Güvenlik Görevlisinden korunuyor, ben burada çalışacaksam olay anında nokta hareketlerim olması için bu tesisin her yerini bilmeliyim” demiştim.

Seninle çalışmam dediğim yönetici ile yollarım tekrar kesiştiğinde rahat bir çalışma ortamım olmasına rağmen işten ayrılan biriyim. Nedeni gayet basit! Ezilmedim, ezmeyi de kendime empoze etmedim.

Şimdi gelelim Güvenlik ve Savunma işçileri sendikalarına! Sayıları 10’un üzerinde ve ben 1998 yılından beri bu sektördeyim ama sektörel anlamda ileri doğru adımlar yok!

-Bir ileri
-Bir geri

Sahi ben yıllarca sendikal faaliyet içinde bulunmuş olsam hiç çalışmamış olsam bile duruşumla en azından

-Bir ileri olur
-Bir ileri daha olurdu.

Bizim ülkemizde sendikacılık Siyasi Partilere gebe olmuş, Avrupa’da ise Siyasi Partiler sendikalara gebe! Birşey yapılamıyor, yapamıyorlar,

“Takke düştü, kel göründü”misali. Lütfen o zaman 10 civarındaki danışmanlarınızla, yönetim kurullarınızla,teşkilat mensuplarınızla bu durumu analiz edin. Ya da koltuğu icraati olacak gerçek dava adamlarına teslim edin. Ama bazı sendikaların mantalitesinde gerçek dava adamlarına yer yok bunu da biliyorum. Böyle düşünmeyen sendikalar hiç olmazsa

5188 sayılı yasa değişmeli diyen Özel Güvenlik Görevlisi kardeşlerime siz kulak verin! Koltuk gelip geçicidir ama gönüllerdeki isminiz ilelebet yaşar!.

Saygılarımla
Cemil İRBAN

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir