HAK-İŞ Konfederasyonundan İhracı İstenen Kadir Sağlam Açıklamalarda Bulundu!.

DİRİLİŞE RAMAK KALDI!.
Diyerek sözlerine başlayan SAĞLAM açıklamalarına şöyle devam etti; 1,5 yılı aşkın bir şekilde mevcut konfederasyon dan ihracımız la ilgi haberler yapan şahıs veya malum sendikalara tek bir söz yarın yapılacak olağan 14 olağan kongre, delegeleri karar verecek. Sonucun bizim açımızdan hiç bir önemi yok.
Çünkü!.
  • ÖZ-İŞ birinin sendikası veya birilerinin güdümünde olan bir sendika değildir.
  • ÖZ-İŞ yönetici olmak 19 nolu savunma ve güvenlik iş kolunda çalışmış olacak.
  • ÖZ İŞ teşkilatın emir ve talimatları doğrultusunda hareket eden
  • Şunu başkan şunu iş temsilcisi atansın şeklinde ki baskılara boyun eğmeyen.
  • ÖZ kurulduğu günden tavrı değişmeyen
  • Doğru ve yanlışları her platformda söyleyen
Bu söylevleri çoğalta biliriz. Ama bir gerçek var SENDİKALAR OLMADAN KONFEDERASYON OLMAZ. Bazıları bunu yanlış anlamda alıyorlar. EĞER SİZİN ÖNERİ VE TEZLERİNİZ BİR YERDE KABUL GÖRMÜYORSA ORADA DURMANIZIN BİR MANASI YOKTUR.
Konfederasyon tarihinde görülmemiş bir şekilde yeni bir sendikanın alınıp sizi yok sanan zihniyetin içinde durmanızın bir manası da yoktur. Zaman her şeyin ilacıdır. Sendikamıza Diğer Konfederasyonlardan da katılmamız yönünde talepler vardır. Biz Yönetim olarak 20 TEMMUZ 2019 tarihinde yapılacak olan kongre de alınacak karara göre hareket edeceğiz. Konferasyonun ihracı veya katılım sağlaması hiç bir sendikanın bittiği anlamına gelmez. Daha çok üye anlamına gelir, çünkü sendikalar iş kollarının tek liderleridir. Bu liderler konfederasyonu seçer. Konfederasyon ise hiç bir sendikanın yönetimini ÖZ-İŞ sendikası 10 Temmuz 20 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapacağı istişareler sonucu hangi konfederasyona üye olacağını açıklayacaktır. Buda yeni bir konfederasyon yeni bir vizyon yeni bir misyon olacaktır.
Dedik’ya BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİN DİRİLİŞE RAMAK KALDI!.
Diyerek sözlerine son veren Kadir SAĞLAM yeni bir konfedarasyon ile yollarına devam edeceklerinin de sinyallerini vermiş oldu.
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir