Yenileme Sınavı ve Ücreti Kaldırılmalıdır

Özel Güvenlik Görevlisinin bir çok sorunlarına zaman zamana değindik.Bir başka sorunu ele almakta boynumuzun borcu.Yenileme sınavı ve yenileme ücreti kalkamalıdır. Asgari ücret gibi haksız bir maaşa sahip olan bir çok Özel Güvenlik Görevlisinin Yenileme sınavında harcadığı ücret ile zor bir dönem yaşamaktadır.Neredeyse Asgari ücretin yarısı kadar bir ücret ile kimlikler yenilenmektedir. Beş yılda bir gerçekleşen bu durum Özel Güvenlik Görevlisi arkadaşlarımızı strese sokmaktadır.Eğitim şirketleri bu durumla haksız bir kazanç sağlamaktadır. Bu durumun düzeltilmesi önem arz etmektedir.Eğitimin bir şekilde sürekliliğinden yanayız.Özel güvenlik şube ve Emniyet genel Müdürlüğümüz eğitim konusunda illerde ve ilçelerde zaman zaman eğitim seminerleri düzenlemektedir.Bu gibi eğitimler ile bu konu pekala düzeltilebilir.

Bu konu ile alakalı diğer bir haksızlık ise,Özel Güvenlik Görevlisinden hariç hiçbir çalışanın beş yılda bir bu tarz bir durumla karşılaşmaması. Bu bir haksızlık değil midir?Bu haksızlığın bir an önce düzeltilmesi vicdanen ve hukuken bir elzemdir.

Bir çok hakkın özel güvenlik görevlilerinden saklanması mantığın ve aklın almadığı bir durumdur. Riskli işlerde yıpranma ve risk pirimi gibi ücretlerin verirmemesi,mesaisinin bir çok bölümünü gece çalıştığından dolayı gece farkı almaması malesef üzücü bir durumdur.Ülkemiz de Bir milyon elli sekiz bin sertifika sahibi,İki yüz sekse üç bin aktif çalışan Özel Güvenlik Görevlisi bulunmaktadır.Bu sayı Polis sayısından fazladır.Bunca insana bu kadar haksızlık yapılması vicdanları körertmektedir.

Bu haksızlığa dur demek boynumuzun borcu.Durdurmak ise devletimizin bize olan borcudur.Biran önce gerekli düzenlemelerin yapılmasını talep ediyoruz.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir