Güvenlik İş Sendikası Kurucuları Antalya’da Toplandı !

Güvenlik İş Sendikasının 2011 Yılında kuruluşun’da Bulunan Özel Güvenlikler ve Kurucular kurulu Antalya’da Güvenlik İş deki Dansözlü eğlence ve Diğer Skandal Konuları görüştü

04.08.2019 Tarihinde Antalya’da Biraya Gelen Güvenik ve Savunma İşçileri Sendikasının Kurucular Kurulu Sendikada Yaşanan Skandallarla ilgili görüşmeler yaptı. Güvenlik İş Sendikası Kurucuları Yaptıkları toplantının ardından aşağıdaki açıklamayı yaptılar;

Bilindiği üzere Güvenlik Görevlisi meslektaşlarımızın haklarını savunmak, hukuk mücadelelerinde gereğini yapmak ve çalışanların daha refah seviyelerini artırabilmek amacıyla Büyük mücadeleler vererek Güvenlik İş Sendikasını kurduk. 2011 yılında kurulan ve göz bebeğimiz olan bu sendikamızın kimler tarafından yönetilemediğini gördükçe içimiz sızlamaktadır.

Şunu Hatırlatmak isteriz ki Güvenlik İş Sendikası Kurulduğu Günden Beri Özel Güvenlik Görevlileri için Mücadele etmiştir. Hatırlayın Antalya Büyük Şehir Belediyesinde Çalışan üyelerimizin İşten Çıkartılmasındaki Direnişi, Antalya Hava Limanı Eylemleri Yine Türkiye’nin Her yerinde Yaptığımız eylemleri ve Mücadeleleri. Sendikacılık Mücadele demektir. Kimsenin Özel Hayatıyla İlgilenmediğimizi Bir Kere daha hatırlatmak isteriz. Lakin Sendika Yöneticilerinden beklenen Eylemci ve Mücadeleci Duruş olmalıdır. İşçiler Hak Hukuk Mücadelesi Verirken Evine Ekmek götüremeyen, Haksız Yere İşten atıldığı için intihar eden kardeşlerimizin Sesi Olması Gerekenlerin Gazinolarda Viski Kadehleri Eşliğinde Eğlenmesi Bizleri Gerçekten Üzmüştür. Kimsenin Eğlencesine Diyeceğimiz yoktur İsteyen İstediği yerde Eğlenebilir ama Sendikacılık Gömleğini Çıkarır öyle yapar. Bir taraftan İşçilerin Açlığından Bahsedeceksiniz Diğer Yandan Pavyonlarda Dansöz Eşliğinde Eğleneceksiniz.

Bu güne Kadar Sendikanın Gündeme Geldiği Konulara Baktığınızda

2 Yıl Öncesine Kadar Evine İcra Geleceğini Söyleyen Genel Başkanın Ankara da Aldığı Dubleks ev le anılması, Mal beyanını Açıklayamaması; Güvenlik İş Genel Başkanının Para Karşılığı Yılın Sendikacısı Ödülünü alması; Genel Başkan Yardımcılarının Pavyonlarda Eğlence resimleri gibi daha Birçok Toplum nezdinde sendikalardan beklenmeyen olaylarla anılması Güvenlik İş Sendikası Üyelerini ve  Biz Bu sendikanın Kurucularını Derinden Yaralamıştır.

Adaleti yanıltmaya çalışarak sahte delil üretmek maksadıyla 2012-25.10 2015 Tarihleri arsında tutulan Resmi İşletme defteri 01.01.2015-25.11.2015 tarihlerini kapsayan Sendika resmi defterinin Değiştirilerek Sahte deliller üreterek Mahkemeleri yanıltma girişimleriyle anılması ve tam bir Mafya mantığı ile sendikanın Yönetilmesi tüm Güvenlik İş camiasını üzmüştür.

Bizler Kuruluşunu Gerçekleştirdiğimiz Güvenlik İş Sendikasının Daha iyi Toplu Sözleşmeler Ve Çalışanların Haklı Mücadelelerine verdiği Destekle anılmasını isterdik. Fakat maalesef Sendikaya Üye oldukları İçin İşten Atılan 40 Loomis Çalışanının Maddi Yardım Taleplerini Ret ederken Kendilerinin Pavyonlarda dansöz eşliğinde eğlenmelerinin Nasıl bir Sendikacılık anlayışı olduğunu sormak isteriz.

Özellikle İfade etmek isteriz ki Biz 2011 Yılında Bu kutlu Mücadeleyi Başlatan kurucular olarak Sendikamızın Düştüğü Durumdan, bu imaj kaybından kurtulması için, Sendikamızın Kuruluş ayarlarına dönmesi için Her türlü Yasal Mücadeleyi sonuna kadar vereceğimizi ifade ederiz.

Güvenlik İş Sendikasının Yönetimine tavsiyemiz derhal istifa etmeleri ve sendikayı Olağanüstü genel kurula çağırarak bu Konulara delegelerin Çözüm bulmasının önünü açmalıdır. Denetleme ve Disiplin Kurulu üyelerine Çağrımız sendikanın itibarını daha fazla zedelemeden, derhal harekete geçmeli, gerekirse Sendikanın Güvenilirliğini kaybetmemesi bakımından Sendikanın itibarını bu hale getirenlerle alakalı Gerekli denetleme ve disiplin işlemlerini Uygulamaya çağırıyoruz.

Kurucu üyelerden Bolat ANKARALI,Erdal ERVAN, Ömer KALAY, Hasan ÇİYDEM, Şaban BİNGÖL bulunduğu açıklamada Renan GÜL ve  Mustafa SERTTAŞ’ın Mazeretleri Dolayısıyla Katılamadıkları, fakat Açıklamaya katıldıkları fakat açıklamaya katıkları ifade edildi.

Açıklama da Güvenlik İş Sendikasının Kuruluşunda bulun Birçok  Üyenin’de bulunması Güvenlik İş Sendikasında yaşananların Boyutlarının Görünenine Aksine Daha Büyük olduğu Sendikadaki kargaşanın Büyüyerek devam ettiği gözler önüne serildi.

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir