Futbol Müsabakalarında Görev Alan Özel Güvenlik Görevlileri Çalışmama Kararı aldı

Liglerin başlaması ile stadyumlarda görev alacak Özel Güvenlik Görevlileri sosyal medya hesaplarından ücretlerin düşük olması nedeni ile maçlarda görev almama kararı aldıklarını duyurdular.
Liglerin başlaması ile duyumlarda görev alacak Özel Güvenlik Görevlileri sosyal medya hesaplarından ücretlerin düşük olması nedeni ile maçlarda görev almama kararı aldıklarını duyurdular. Bu boykot çağrısına Güvenlik iş sendikası da katıldı ve Güvenlik iş sendikasından yapılan açıklamada! “Milyonların döndüğü futbol maçlarında şirketlerin kişi başı 250 ile 300 TL gibi bir rakamla ihale alıyorlar ve personele sadece 75 ile 80 TL gibi bir para veriyorlar bu kabul edilemez” denildi.
Öte yandan konu ile ilgili, futbol maçlarında ihale alan şirketlerde; kendilerininde personellerine daha iyi ücret vermek istediklerini ancak ihalelerin bahsedildiği gibi 250 ile 300 TL değil; 170 ile 180 TL civarında olduğunu bununda vergi, personel yemek, kıyafet, ve teçhizat gibi maliyetlerin fazla olduğundan dolayı mümkün olmadığınını duyurdular.
Maçlarda Görev Birçok Özel Güvenlik Görevlisinin Soysal Medya gurupları üzerinden örgütlendiklerini ifade eden Özel Güvenlik Görevlileri,
12 Saatlik Bir Çalışmanın Bedelinin 85,90 TL  olmadığını dile getirdiler. Özel Güvenik Görevlileri Artık bu ücret politikasından vaz geçilmedikçe Maçlara Çıkmayacaklarını Söylediler.
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir