Türk İş Genel Başkanından Skandal Sözler

Önce Grev Eylem Sözleriyle İşçilerde bir Umut uyandıran Türk İş Başkanı Ergün Atalay’ın mikrofon açıkken kullandığı sözler İşçilerin büyük tepkisine Neden oldu. Atalay, düşük zam teklifini kabul etmesini “Uzasa işi karıştıracağız. En azından kapattım böyle” sözleriyle açıkladı. Bu açıklamalara sosyal medyadan büyük tepki geldi.

Hükümet ile Türk-İş, kamu işçisinin 2019-2020 yıllarındaki mali ve sosyal haklarını belirleyen 2019 Dönemi Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesinde anlaştı. Buna göre işçiye 150 lira iyileştirme, tüm işçilere ise bu yılın ilk 6 ayı için yüzde 8, ikinci 6 ayı için yüzde 4 oranında zam kararı çıktı. Toplu sözleşme görüşmeleri Esnasında ilk altı ay için   % 15 zam isteyen Ergun Atalay, bu teklifin kabul edilmemesi durumunda Hükümeti Grevle Tehdit etmişti. Atalay’ın Bayramın 2. Günü Hükümet’le anlaşması, İşçileri Hayal Kırıklığına uğrattı.  Günlerdir Türk İş Konfederasyonuna Bağlı Güvenlik İş Sendikası Genel Başkan Yardımcılarının Toplu Sözleşme Görüşmeleri Esnasında Dansözlü Eğlencelerinin Tepkilerini atlatamamışken, Yeni zamlara bir de Türk-İş Başkanı Ergün Atalay’ın sözleri eklenince işçilerin umudu bir kez daha kırıldı.

“EN AZINDAN KAPATTIM BÖYLE”

Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile Türk-İş Başkanı Ergün Atalay arasındaki konuşmalar açık kalan mikrofona yansıdı. FOX TV’de yer alan habere göre, Atalay kamu işçilerinin zam teklifine attığı imzayı, “Uzasa işi karıştıracağız. En azından kapattım böyle” sözleriyle açıkladı.

ERGUN ATALAY, TOPLU SÖZLEŞME SONRASINDA SOSYAL MEDYADAN BÜYÜK TEPKİ ALDI

Toplu Sözleşmenin açıklanması ve açık kalan mikrofondan duyulan skandal sözleri nedeniyle Sosyal Medya Kullanıcısı İşçilerden Büyük Tepki aldı. Birçok Sosyal Medya kullanıcısı Ergun Atalay’ın Geçmişte Hükümet’le Kendinden Habersiz anlaştığı iddiasıyla Eski Türk İş Başkanı Mustafa Kumlu’nun İstifa ettirmişti. Şimdi İşçiler Sosyal Medyada Kendisinin İstifa edip etmeyeceğini soruyor.  Sosyal Medyada En fazla tepki gören Türk İş’e Bağlı Güvenlik İş Sendikası’da Nasibini aldı Güvenlik İş Sendikası Genel Başkanının Bayram Kutlama Mesajlarına İşçilerin Beddua ile Karşılık verdiler.

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir