Türk İş Konfederasyonunun Hükümet’le İmzaladığı Toplu Sözleşmede Taşerondan Geçen İşçilere Hiçbir Kazanım Yok!

Türk İş’in Hükümet’le İmzalamış olduğu Toplu Sözleşmeden Sonra İşçilerin Haklı İsyanına Özellikle Taşerondan 696 Sayılı Kararname ile Kadroya Alınan İşçiler Tepkilerini Göstermeye Devam Ediyor. Güvenlik İş Sendikasının Genel Başkanınında Bulunduğu Eğlence Mekanında Kadehlerin Kaldırılması Güvenlikleri İsyan Ettirdi.

Türk İş Konfederasyonunun Hükümet’le Başladığı Toplu İş Sözleşmesi Görüşmelerinde  ilk altı ay için %15 Zammı İsteyen Ve Olmazsa Hükümeti Grevle tehdit eden Ergun Atalay, Bayramın İkinci günü Bu sözlerinden Çark ederek Hükümet’le ilk 6 ay için %8 ikinci altı ay İçin %4 le Anlaştı. Fakat İşin İlginci 696 Sayılı KHK ile kadroya alınan 150 bin civarındaki Özel Güvenlik Görevlilerini adeta isyan ettirdi. Sosyal Medya platformlarında özel Güvenlik Görevlileri Tepkilerini Dile Getirirken Türk İş Başkanı Ergün Atalayın Türk İş’e Bağlı Sendikaların Grev İçin Paraları olmadığından Hükümet’in Teklifini Kabul Ettiğini Açıklamıştı. Özel Güvenlik Görevlileri Bu ifadelerin üzerine Güvenlik İş Sendikasının Genel Başkanında  bulunduğu Eğlence Mekanlarında Genel Başkan Yardımcılarının  Kadeh Kaldırırken verdikleri pozlarla adeta Kendileriyle dalga geldiğini İfade ettiler.

Güvenlik İş Sendikasında Sular Durulmuyor!

Türk İş’in Toplu Sözleşme Görüşmeleri başladığı Günlerde Güvenlik İş Sendikası Genel Başkan Yardımcılarının Dansöz Eşliğinde Eğlenmelerinin etki henüz Geçmeden Genel Başkan Ömer ÇAĞIRICI’ nında bulunduğu eğlence mekanlarında Güvenlik İş Sendikası Şube Başkanları ve Diğer yöneticileri  Kadeh kaldırması Güvenlik İş Sendikası Üyeleri ve Güvenlik Görevlilerince “Adeta Aklımızla alay ediliyor” Şeklinde tepkiyle karşılandı.

Birçok İş yerinde İşten Çıkarılan Sendika Üyesi Özel Güvenlik Görevlilerine Hiçbir Yardım Yapmadığı ifade etiler. Özellikle Loommis Çalışanlarının Sendika Üyelikleri sebebiyle İşten atılmalarına Kayıtsız kalan Sendika Genel Başkanı ve Yöneticileri Eğlence Mekanlarında Çılgınca eğlenmeleri Sendika Üyelerini İsyan Noktasına getirdi.

Güvenliğin Sesi Haber Sitemizin Arayan Birçok Sendika üyesi  Bu görüntüler Üzerine Bunlar Bizim Aklımızla alay ediyorlar şeklinde ifadelerde bulundu.  Özellikle 696 Sayılı Kararname ile Kadroya alınanlar için Türk İş’in Hiçbir şey Yapmaması ve Ergun Atalay’ın Konfederasyona bağlı tüm Sendika Başkanlarının İmzası ile bu sözleşmeyi imzaladığını ifade etmesi;Taşeron şirketlerden Kadroya geçenlerin Üye Olduğu Güvenlik İş Sendikası Genel Başkanının Nasıl Böyle bir Sözleşmenin imzalanması yönünde imza verdiği sorgulanmaya başlandı. Birçok Üye Sendikada yaşanan Skandallar ve Ömer Çağırıcı’nın Mal beyanında bulunmayan Dairesinin Bu imzayı atmasında en büyük etken olduğunu ifade ettiler. Güvenlik İş Genel Başkanın Gönderdiği Bayram Mesajlarına birçok Özel Güvenlik Görevlisinin Beddua ederek Cevap verdikleri İfade edildi.

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir