Güvenlik İş Sendikasındaki Usulsüz Harcama ve İşlemlerle İlgili Tartışmalar Büyüyor

DENETLEME KURULU RAPORLARI GERÇEK Mi?

Sosyal medyada ve gazete manşetlerinde Güvenlik İş Genel Başkanı Ömer ÇAĞIRICI ile ilgili haberler gündeme gelmişti.Bunlardan biride Ankara Merkez’de yaklaşık  600 Bin TL değerinde olduğu iddia edilen dairesini nasıl aldığı ile ilgili haberlerdi. Bilindiği gibi  ÇAĞIRICI, Güvenlik İş Sendikası’na Başkan olmadan önce kredi borçlarıyla boğuştuğunu bir türlü de çıkar yol bulamadığını belirtiyordu. Güvenlik-iş sendikasının 2.000.000,00 TL sinin genel kuruldan sonra buhar olduğuna ilişkin haberler sitelerinde dolaşırken bu Konularla alakalı Güvenlik İş Denetleme Kurulu yapmış olduğu açıklamada, denetlememiz sonucu usulsüzlük yok diye. Bir rapor yazmış ve bununla ilgili sosyal medya üzerinden de bir açıklama yapmıştır.

Bu açıklamanın ardından Güvenlik İş Sendikası Eski Yöneticilerinden Erdal ERVAN Güvenliğin Sesi Habere Bazı açıklamalarda bulundu. ERVAN açıklamalarında ;

 1-Güvenlik İş Denetleme Kurulu Başkanı Murat ELHAKAN Yönetim Kurulu kararı ile Diyarbakır Bölge Başkanlığına atanmıştır. Halende bu görevi yürütmektedir, üstüne üstlük yönetim kurulu kararıyla 2.500,00 TL maaş almaktadır. Denetleme Kurulları bağımsızdır atamayla Yönetim Kurulunca Belirlenen bir maaşla göreve getirilenlerin Denetleme Kurulunda Görev yapması yasal ve etik olarak uygun değildir.
2-Güvenlik İş Sendikası Yönetim Kurulunca Diyarbakır Bölge Başkanlığına atanan ELHAKAN, eğer Gerçek bir denetleme yapmış olsa Yönetim Kurulunun Hatalarını Tespit edip rapor olarak açıklasa Aynı maaşla Diyarbakır Bölge Başkanı olarak çalışabilir mi? Yoksa aman maaşlarımız kesilmesin, koltuğumuz sağlam kalsın mantığı ile Yönetimin istediği ısmarlama bir denetim Kurlu raporumu hazırlayarak koltuğunu sağlama almayı mı seçerdi? Sorularını Soran Erdal ERVAN Haber Sitemiz aracılığı ile  Güvenlik İş Sendikasında Genel Başkanlık Yapmış ve Yönetim Kurulunda Bulunmuş tüm yöneticileri Mal Beyanlarını açıklamaya davet etti.

Her zaman Özgür ve Gerçek Haberler yaparak gündeme dair konuları ele alan Haber Sitemiz İddiaların odağındaki tüm isimlerin ve  Sayın Ömer ÇAĞIRICI’nın yapacağı açıklamalara Sitemizde yer vereceğimizi açıkça ifade etmemize rağmen konun muhataplarından bir açıklama gelmemiştir. Öyle ki Ekonomik kriz bütün dünya ülkelerini kasıp kavururken, kendi deyimi ile borç batağında olan bir Sendika Başkanının bu krizden hiç etkilenmeyip hem borçlarını ödemesi hemde kamuoyunda konuşulan daire vs mülk/mülkler elde etmesi kamunun haber alma hakkı olarak görülmekte ve konunun açıklığa kavuşmasının hem Sendikanın aklanması hemde Sendika üyelerinin haber alma özgürlüğü olarak üye oldukları Sendikada neler olup bittiğini gerektiğini düşünmekteyiz. Bu sebeple Sayın Ömer ÇAĞIRICI’ yı  Güvenliğin Sesi Haber olarak açıklamaya davet ediyoruz Herkes halında ki iddialara cevap vermek hakkına sahiptir. Güvenliğin Sesi Haber olarak konun muhataplarının açıklamalarını siz Değerli okurlarımıza yorumsuz olarak ulaştıracağımızı belirtiriz.

GÜVENLİĞİN SESİ haber olarak Güvenlik iş Sendikası 2011 yılından bu yana Tüm yöneticilerinin, kendilerinin, eşlerinin ve velayetleri altındaki çocuklarına ait mal beyanını bize göndermeleri halinde MAL BİLDİRİMLERİNİ haber sitemizde yayımlayacağınızı ve kamuoyunun bilgisine sunacağımızı okuyucularımızın bilgisine sunarız.

 

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir