Mersinde Güvenlik Görevlisi Darp edildi

Mersin Yenişehirde Bir sitede Özel Güvenlik Görevlisi olarak Çalışan Cenk Baykal Site sakinlerince Öldüresiye dövüldü!

5188 Sayılı yasamızın boşluğunu değerlendirenler yine iş başında.
6 Eylül 2019 tarihinde Mersin Yenişehir’de bir sitede Güvenlik Görevlisi olarak çalışan Cenk Baykal (24)  öğle saatlerinde site giriş kapısının açık kalmasından dolayı site sakinlerinden biri tarafından önce hakaret ve tehdit edilmiş Daha sonrada şiddete  maruz kalmıştır. Özel Güvenlik Görevlisi Cenk Baykal Kendisine saldıran site sakinine;  hakaret ve tehdit ediyorsunuz ama ben burada sizin Güvenliğinizi sağlamaya çalışıyorum şeklindeki uyarılara rağmen Gözü dönmüş maganda tarafından öldüresiye dövülmüştür.
Başına aldığı darbeler yüzünden Her tarafı kan içinde kalan Özel Güvenlik görevlisi Hemen hastaneye kaldırılıp Tedavi altına alınmıştır. Hayati Tehlikesi Bulunmayan Özel Güvenlik Görevlisi Kendisini Darp eden Magandadan Şikayetçi olmuştur.
Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan  Güvenlik Birlik Sen Genel Başkanı Cemil İRBAN, Özel Güvenlik Görevlilerinin, Bazı Sendika Başkanlarının Gündem değiştirmek maksadıyla dile getirdikleri Tek Tip elbise Yerine Güvenli Çalışma talep ettiklerini söyledi. Güvenlik Birlik Sen Genel Başkanı Cemil İRBAN,  güvenlik görevlisi arkadaşımızı aradığını ve Kendisine geçmiş olsun dileklerinde bulunduğunu ifade ederek Sendika olarak Bu olayın Sonuna kadar konunun takipçisi ifade etmiştir. Bu olayların gün geçtikçe devam ettiğini hatırlatan İRBAN  bu tür olayların son bulması için  bu tür magandalara verilecek cezaların caydırıcı olması gerektiğini söyledi. Özel Güvenlik Görevlilerinin İş yerlerinde şiddete uğramaları durumunda Devlet Memuruna Hakaret ve Şiddet suçundan yargılandığını ifade eden Güvenlik Birlik Sen  Başkanı bu tür şiddet eğilimli kişilere caydırıcı cezalar getirilmesini istedi.
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir