Güvenlik-İş Sendikasında Naylon fatura iddiaları!

Güvenlik-İş Sendikasında Genel Başkanın Tapu Krizi Dansöz Eşliğinde eğlence derken şimdide Naylon fatura iddiaları gündeme geldi. Güvenlik-İş Sendikası Eski Genel Mali Sekreteri Erdal Ervan iddialarına bir yenisini ekledi. Erdal Ervan’ın  yayınladığı bir faturada Konya’da kurulu Özel Kariyer Güvenlik   Güvenlik Hizmetleri Ltd. Şti den 13.04.2019 tarihinde Sendika adına “Hizmet için Özel Güvenlik Eğitimi” adı altında Eğitim yapılmadığı halde yapılmış gibi gösterilerek Sendikadan 2.360 TL ödeme yapıldığını iddia etti. Erdal Ervan Sendikanın Hiçbir üyesine eğitim vermediğini böyle bir uygulamanın bulunmadığını anlatan Ervan şubelerin bütçelerinde eğitim kaleminin olmadığını ifade etti. İddialar üzerine Güvenliğin Sesi Haber olarak Özel Kariyer Güvenlik Şirketi yetkileri ile Gerçekleştirdiğimiz Görüşmede Faturanın neden Kesildiğini Sorduk. Şirket sahibi 13.04.2018 yılında Konya İl temsilcisi Oğuzhan Bostanın talebi üzerine kimliğini bilmediği yaklaşık 40 kişi için Hizmet içi Eğitim verdiklerini eğitimin 1 gün civarında sürdüğünü ifade etti. Oğuzhan Bostanın DSİ de çalıştığı ifadesi üzerine DSİ de çalışan personelle yaptığımız görüşmede Özel Güvenlik Görevlileri kendilerinin Sendikadan ve Özel Kariyer Güvenlik’ten böyle bir eğitim almadıklarını ifade ettiler.

Güvenliğin Sesi Haber olarak Görüştüğümüz Özel Güvenlik Eğitim Kurumu Yöneticileri Bu tür Eğitimlerde Kimlere Eğitimin verildiğinin Faturaya yazılması gerektiğini verilen Eğitimlerin Sertifikaya Dönüştürülerek katılım Sertifikası verilmesi gerektiğini Hem Faturada hem Sertifikada Hangi Eğitimlerin Kaç Saat ve kimler tarafından verildiğinin açıkça belirtilmesi gerektiğini söylediler.

Erdal ERVAN Sendikada Bu ad altında kimsenin Eğitim almadığını kimseye Eğitime Katılım Sertifikası verilmediğini ifade ederek bu faturanın Açık Kapatmak maksadıyla alındığını bu Fatura karşılığında hiçbir hizmet alınmadığını ifade eden Ervan Denetleme Kurulu Üyelerini Görevlerini Yapmaya davet etti. Denetleme Kurulu Üyelerinden, Bu Eğitimi kimlerin aldığını, hangi Eğitimlerin verildiğinin Bu Eğitimlerin Kimler Tarafından verildiğini ve eğer verildiyse Sertifikaların Nerede olduğunun araştırılmasını buna göre bu ödemenin nasıl olduğunun ortaya çıkartılması gerektiğini ifade etti. Aksi Takdirde Kendisinin Denetleme Kurulu Üyeleri hakkında Cumhuriyet Savcılığına Suç duyurusunda bulunacağını ekledi.

Şimdi Güvenliğin Sesi olarak Soruyoruz Bu Eğitimi Kimler Aldı? Niçin Böyle Bir Eğitime İhtiyaç Duyuldu? Ne Eğitimi verildi? Bu Eğitimi kimler verdi Bu eğiticilerin Sertifikaları var mı?

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir