Güvenlik İş Sendikası ‘nın 531 Bin Lirası Kimlere Verildi?

Lommis Güvenlikte  Sendikaya Üye oldukları için İşten Atılan Özel Güvenliklere Bayramda Paramız Yok Deyip Para Ödemeyen Sendika Hukuk Müşavirliği ile Sulh Sözleşmesi İmzalayarak 530.993,- TL Ödedi

Sendika üyesi işçilerin Sendikanın Avukatlarına Yetki vererek Çalıştıkları kurumlar aleyhine İş Davaları açtılar. Davalar Sendika Üyelerinin Yetki Vermesi üzerine Sendika Avukatlarınca Takip edilmeye başlandı. Dava Masrafları yasaya göre Üyelerce ödendi. Hukuk müşavirliği davaları takip ederken Hükümetin Çıkarmış olduğu 696 sayılı KHK ile Taşeron Şirketlerde Çalışan Sendika üyesi Özel Güvenlik Görevlilerinin Kadroya geçmeleri sağlandı.  696 Sayıl KHK nın 127 Maddesine Eklenen Geçici 23 madde ile Kadroya geçecek işçilerin bu maddenin c ve ç fıkrası hükümlerine göre “En son çalıştığı idare ile daha önce kamu kurum ve kuruluşlarında alt işveren işçisi olarak çalıştığı iş sözleşmelerinden dolayı bu madde ile tanınan haklar karşılığında herhangi bir hak ve alacak talebinde bulunmayacağını ve bu haklarından feragat ettiğine dair yazılı bir sulh sözleşmesi yapmayı kabul ettiğini yazılı olarak beyan etmek”  Şeklinde beyan vermeleri istendi. Ayrıca c bendinde Belirtilen maddeye göre öngörülen davalardan feragat ettiklerini tesvik eden belgeyi ve icra takibine konu alacaktan feragat ettiklerine dair icra müdürlüklerinden alınacak belgeyi kuruma vermeleri istendi. Kadroya geçen tüm Sendika üyeleri Sendika Avukatlarınca takip edilen davaları geri çekerek açmış oldukları tüm davalardan feragat ettiler. Bu kanunun ç bendinde Bu fıkra kapsamında feragat edilen davalara veya takiplere ilişkin yargılama ve takip gideri davacı veya takip eden üzerinde bırakılır ve taraflar lehine vekalet ücretine hükmolunamaz...”  İfadesine rağmen Güvenlik İş Sendikası Hukuk Müşavirliği ile bir Sulh Sözleşmesi İmzalayarak Üyelerinin aidatlardan oluşan 530.993,-TL lik bir bedeli Hukuk Müşavirliğine ödedi.

Tamamen Hukuksuz bir biçimde  Sendikayı Zarara uğratarak Sendika Kaynaklarını Avukatlara ödemelerinin Sendika Üyeleri içinde Huzursuzluklara sebep oldu Bazı üyeler sendikadan İstifa etti. Tüm Bunlar olurken Sendika Yönetimi Özel Güvenlikler Güvenlik İş de birleşiyor kampanyası başlattı. Haber merkezimizi arayan Güvenlik İş Sendikası Üyeleri, Sendika Yönetiminin Bu yolsuzlukları örtbas etmek için gündem değiştirmeye çalıştığını ifade ettiler.

Güvenlik İş Sendikası Eski Mali Sekreteri Erdal ERVAN konuyla ilgili Cumhuriyet Savcılığına Suç Duyusunda bulunduğunu ifade etti.

Haber Merkezimize Whatsapp Mesaj hattından Mesaj atan birçok Sendika Üyesi Bu Haberlerin Cumhuriyet Savcılıklarınca İhbar Kabul edilerek Sendika Hesaplarının Tamamının Bağımsız Denetçilerce İncelenmesi İçin Yönetime Kayyım Atanmasını Beklediklerini İfade ettiler.

Güvenlik İş Sendikası
Güvenlik İş Sendikası
Güvenlik İş Sendikası
Güvenlik İş Sendikası
Güvenlik İş Sendikası
Güvenlik İş Sendikası

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz TIKLA

 

Please follow and like us:

6 thoughts on “Güvenlik İş Sendikası ‘nın 531 Bin Lirası Kimlere Verildi?

 1. Yeğin beyler yeğin…
  Ömrünüzde bulamazsınız böyle bir sermaye; çatlayıncaya kadar yeğin…

  Yalnız; bu toprağın sadece üstü yok; altıda var unutmayın…

  Arada bir bu sermayeyi sizlere hazırlayanlara bir dua edin, diyeceğim ama sizin duanızın Allah katında kabul göreceğine de pek ihtimal vermiyorum o yüzden bırakın duanızda kalsın.

  Daha bunlar sadece bilinenler ve gündeme gelenler; bilinmeyen ve gündeme gelmeyen daha neler var kim bilir.
  Tabi duyduklarımız çok var.

  Bizler gelin aidatları düşürün üyelerin cebine bir kaç kuruş fazla para girsin derken hiç oralı bile olmadınız.
  Ama Danışman adı altında, Avukat adı altında eşinize dostunuza böyle böyle dağıttınız, kendi paylaştıklarınız, naylon faturalarla cebinize indirdikleriniz de cabası…

  Kimin parasını kime peşkeş çekiyorsunuz beyler?

  Ve son olarakta bütün bunlara imkan sağlayan Güvenlik iş sendikasının değerli DELEGELERİ!
  bir çoğunuz beni asıl sayfalarınızdan engellediniz ama biliyorum sahte hesaplardan takip ediyorsunuz.
  Artık sizlere de bir kaç soru sormanın zamanı geldi.

  Mutlumusunuz bu gidişattan?
  Biliyor musunuz bu günaha ortak olduğunuzu?
  Şimdi anlıyor musunuz delegelik birilerinin emirleri doğrultusunda el kaldır; el indir demek olmadığını?

 2. Üyesi Olduğum Güvenlik İş Sendikasının Artık Yolsuzluk Dansözlü Eğlence Mekanları ile Anılması Üyesi olduğum Sendikanın Ne Hallere Düştüğünü Görerek Üzülmemek Elde değil. Bunların Hayatı Yalan Her şeyleri yalan üzerine Kurulu Bir Sendikanın Yöneticileri Dansöz Masalarında Kadeh Kaldırıyor Sonra Bakıyorsunuz Van’da Ağrı’da işçilerin Sorunlarından Bahsediyor Sizce İnandırıcı mı.
  Şimdi Şunu Sormak İstiyorum Avukata Sendikanın Bu kadar parasını usulsüz sözleşmelerle verdiniz karşılığında Ne aldınız?
  Haksız yere ödenen bu paralar Yiyenlere Haram olsun Bizim aidatlarımızı Çarçur edenlere hakkımı Haram ediyorum. Allah Kendilerinden Çıkarsın

 3. Of keyifler gıcır işler şıkır şıkır vur patlasın çal oynasın nasıl olsa o paraları kazanırken alınteri dökmediler. O avukata verilen para sonradan paylaşılmıştır yöneticiler arasında muhtemelen.

 4. Güvenliğin Sesi Haber Sitesi Olarak 24 eylül 2019 Yayınlan Haberde Sendikanın 531 Bin TL sininin Sulh Sözleşmesi İle Sendikanın Hukuk Müşavirliğine Verildiğini Haber Yapmıştık Haberin Akabinde Başka bir Haber Sitesinde
  696 KHK İle Davalarından Vazgeçenlere Yargıdan Tokat Gibi Cevap Şeklinde bir Haber Yapıldı Haber Güvenlik İş Sendikası Kahramanmaraş İl Temsilcisi Tarafından Sosyal Medyada paylaşılan Haberde Güvenlik İş Sendikası Avukatı Levent ATABAY Bazı açıklamalarda bulunmuştur. Atabay Açıklamalarında
  696 KHK’yı değerlendiren Türk-İş Konfederasyonu’na Bağlı Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası Güvenlik-İş Hukuk Müşaviri Levent Atabay haber sitemize vermiş olduğu açıklamada kadro işlemleri sırasında davalardan feragat işlemlerinin yapılmamasının sadece muvazaa davalarının ilgilendirdiğini açıklamıştı.
  ŞİMDİ SAYIN LEVENT ATABAY’A SORUYORUZ GÜVENLİK İŞ SENDİKASINDAN SULH SÖZLEŞMESİ ADI ALTINDA İMZALANAN BİR SÖZLEŞMEYE DAYANARAK 531 BİN TL Yİ NEDEN ALDINIZ? BU DAVALARDAN VAZ GEÇEN ÜYELERİN MASRAFLARINA KARŞILIK OLARAK ALDIĞINIZ 531 BİN TL NE OLACAK BU YASADAN SONRA GERİ İADE ETMEYİ DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ?

 5. Adamlar hak almak yerine kazanılmış haklardan feragat ediyor sendikada buna çanak tutuyor. Oysaki bu davalardan feragat etmek kişisel tercih olmasına rağmen bu bağlamda avukata bu kadar paranın verilmesinin altıda bir çok neden olabilir.

 6. ÜYESİ OLDUĞUM SENDİKA YOLSUZLUK VE ADI RANTLARLA ANILIYOR. İŞÇİNİN HAKKINI YİYEN BABAMDA OLSA YANINDA DURMAM. SENDİKA YÖNETİCİLERİ DANSÖZLERLERLE İÇKİ MASALARINDA EĞLENİRKEN BİZLER AÇLIĞA SEFİLLİĞE MAHKUM OLDUK. 696 KHK AÇIK İŞÇİLERİN FERAGAT ETMESİ HALİNDE İŞÇİLERDEN VEKALET ÜCRETİ ALINMAYACAK DİYE MADDE VAR. AVUKATLARA NEYİN ÜCRETİNİ VERİYORSUNUZ ÇIKARINIZ NEDİR YOKSA KENDİ ARANIZDA ANLAŞARAK ÜYELERİN AİDATLARINI PAYLAŞIYORMUSUNUZ. SONRA DANSÖZLERLE YİYORMUSUNUZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir