Güvenlik İş Sendikası Patronla Kol Kola Çalışanlar arasında Ayrımcılığa Devam Ediyor

Güvenlik İş Sendikasına üye Ptt Para Lojistik ve Güvenlik Hizmetleri AŞ. Çalışanı Özel Güvenlik Görevlileri Arasında Sendikanın’da Bilgisi Dahilinde Ayrımcılık Yapıldığı İddia edildi

PTT’ in Para Nakil Ve Güvenlik Hizmetlerini yapan Ptt Para Lojistik ve Güvenlik Hizmetleri AŞ. Bünyesinde çalışan Özel Güvenlik Görevlilerinden Torpili olmayanların ulaşımın Zor Olduğu İstanbul’un uzak bölgelerinde görevlendirildikleri gitmeyenlerin Sendika iş yeri temsilciğince tehdit edildikleri iddia edildi.

Güvenlik İş Sendikasının Toplu Sözleşme imzaladığı Ptt Para Lojistik ve Güvenlik Hizmetleri AŞ’de çalışan Özel Güvenlik görevlilerinden 62 kişinin Yeni Açılan İstanbul Hava Limanında görevlendirilmesi kararlaştırıldı. 62 kişinin 45’i Avrupa yakasından 17’sinin Anadolu Yakası çalışanlarından olması planlandı. Hava Limanında Görevlendirilmesi planlanan Özel Güvenlik Görevlilerinin İş yerine yakın yerlerde oturanlar arasından, ulaşım sorunu olmayacak kişilerden 62 kişi belirlendi. 62 kişinin açıklanması ile listede ismi bulunanlar Hava Limanına gitmemek için hemen torpil arayışına girdiler. 

Referans Bulanlar yerine Bulamayanlar Tehditle Gönderildi.

Güvenliğin Sesi Haber Sitemizin WhatsApp ihbar Hattımıza Gönderilen Bilgi ve Belgelere göre;  Limanına Açıklanan listede isimleri bulunan Hava Limanına yakın oturan G.K Hadımköy Eski Destek Hizmetleri müdürü olan Kontrolör Halit Alkaya’nın  Yeğeni Olduğu İçin Hava Limanına gönderilmediği iddia edildi. N.O ise Kontrolör Sadullah K. nın Kızı olduğu için, Hadımköy Posta İşleme Merkezinde görev yapan E.T, Osman Tural’ın araya girmesi sebebiyle Hava Limanına gönderilmediği ifade edildi. 

Bu kişilerin yerine İstanbul Hava Limanına yaklaşık 3-4 saatlik mesafede oturan kişilerin gönderildiği iddia edildi. İsmi açıklananların yerine neden gitmeyip de yerlerine kendilerinin gönderildiğini soran Özel Güvenlik Görevlileri Sendikanın İşyeri Temsilcisi Şaban Köse tarafından tehdit edildikleri ifade edildi.

Güvenliğin Sesi Haber Sitemizi arayan PTT’de çalışan Özel Güvenlik Görevlileri Güvenlik İş Sendikası yöneticilerinin patronla kol kola girerek Çalışanları tehdit ve korkutma yöntemiyle zorla Hava Limanında çalışmaya gönderdiklerini ifade ettiler.

Güvenlik ve savunma İşçileri sendikası ile Ptt Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hiz.AŞ. arasında  01.07.2019 / 31.12.2020 tarihleri arasını kapsayan toplu imzalandı. Bu sözleşmenin 4.Maddesindeki Amaç bölümünde ; “Toplu İş Sözleşmesinin amacı iş yerinde düzenli ve verimli çalışmayı sağlamak, hizmet sürekliliğini ve kalitesini arttırmak, işçilerin ve işverenin hak ve çıkarlarını eşit koşullarla dengelemek, karşılıklı iyi niyet ve güvenle iş barışını sağlamak, taraflar arasında doğabilecek uyuşmazlıkları uzlaştırıcı yol ve yöntemlerle çözümlemektir.”  Şeklinde belirlenmesine rağmen Gerek TİS hükümlerine gerekse Anayasanın ve İş Kanunu hükümleri ihlal ederek Eşitlik İlkesini ihlal ederek Sendika yöneticilerinin Patronla birlikte hareket ederek çalışanlar arasında ayrıcalık yaptıklarını ifade ettiler.

Facebook adresimizden takip edebilirsiniz TIKLA

Güvenliğin Sesi Haber

Please follow and like us:

2 thoughts on “Güvenlik İş Sendikası Patronla Kol Kola Çalışanlar arasında Ayrımcılığa Devam Ediyor

  1. Göztepe eğitim ve araştırma hastanesinde de aynı şekilde amirleri iş yeri temsilcisi olarak aramışlar bizi koruyaması gerekirkencanımızı okuyorlar. Defalarca sendika dakiler söyledik temsilcileri sonra sendika dakiler onları arıyor onlarda bize dahada baskı yapıyorlar. İşverene kol kola birlikte hareket ediyorlar. Şimdide 3-5 gündür gelip gidiyorlar sorun çözmek için değil amirlerle konuşuyorlar kokusu yakında çıkar.

  2. Göztepe eğitim ve araştırma hastanesinde de aynı şekilde amirleri iş yeri temsilcisi olarak aramışlar bizi koruyaması gerekirkencanımızı okuyorlar. Defalarca sendika dakiler söyledik temsilcileri sonra sendika dakiler onları arıyor onlarda bize dahada baskı yapıyorlar. İşverene kol kola birlikte hareket ediyorlar. Şimdide 3-5 gündür gelip gidiyorlar sorun çözmek için değil amirlerle konuşuyorlar kokusu yakında çıkar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir