Ptt Pal Güvenlik Çalışanlarına Patron ve sendikanın Ortak baskısı Devam ediyor!

PTT Pal Güvenlik Şirketi İle Güvenlik İş Sendikası Yöneticilerinin Özel Güvenlik Görevlilerine Baskısı Devam Ediyor. Güvenlik İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çalkaya Antalya Kızltoprak Ptt Şubesinde Çalışan Özgür B. İsimli Güvenlik Görevlisini Tehdit etti. 

Ptt Pal Güvenlik Çalışanlarına Patron ve sendikanın Ortak baskısı Devam ediyor. PTT Pal Güvenlik Şirketi İle Güvenlik İş Sendikası Yöneticilerinin Özel Güvenlik Görevlilerine Baskısı Devam Ediyor. Güvenlik İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çalkaya Antalya Kızltoprak Ptt Şubesinde Çalışan Özgür B. İsimli Güvenlik Görevlisini Tehdit etti. Özgür B. Bu tehdit’in Üzerine Sendikadan İstifa etti. 

Sendikaların Kuruluş amacı, işçi hak ve menfaatlerini korumak işçi ve işveren arasındaki iş barışını sağlamak ve verimi arttırmak olarak Tarif edilmektedirler. Günümüz Sendikacılığında rağbet gören anlayış ise patronla kol kola girerek  üyelerine baskı kurarak çalışanları kontrol altında tutmaktır. Güvenlik-İş sendikasının Genel başkan yardımcısı Hüseyin ÇALKAYA Antalya Kızıltoprak PTT merkezinde çalışan Özel Güvenlik görevlisi Özgür B.’ye “Böyle Çalışırsan Şirket Seni İşten atar O zaman Sendikaya gelme bizden yardım isteme” şeklinde tehdit vari bir üslupla Özgür B. tehdit ederek Kızıltoprak Ptt Merkezinden ayrılmıştır.

Patron ve sendikanın Ortak baskısı Devam ediyor!

Güvenlik İş Genel Başkan yardımcısı  Daha sonra PTT pal  bölge müdürünü arayarak güvenlik görevlisini şikayet etmiştir. Asıl amacı güvenlik görevlisinin hakkını koruyup kollamak iş barışını sağlamak olan sendika yetkilisi Hüseyin ÇALKAYA sarı sendikacılık örneği göstermiş işverene güvenlik görevlisini şikayet etmiştir.

Sendikanın Baskı ve Tehditlerine dayanamayan Sendika Üyesi İstifa etti

Bu yaşananların ardından Güvenlik görevlisi Özgür B. Güvenlik – İş Sendikasından İSTİFA etmiştir. İstifa gerekçesini E devlet Üzerinden yazan Özgür B. Güvenlik İş Sendikasının Haklarını Korumadığını Kendi Çıkarlarını düşündüklerini İfade etmiştir.
Sendika Yönetiminin Yurt dışında gezmek Eğlence mekanlarında Dansözlere para yapıştırmak olduğunu ifade etmiştir.
Haber Sitemize açıklamalarda bulunan Özel Güvenlik Görevlileri Sendikanın Genel Başkan ve 3 Yardımcısı Yönetim olarak  toplam 6 kişinin Amerika gezisinin en az 50 bin Amerikan dolarına mal olduğunu ifade ettiler. Bu gezinin Toplu olarak Neden yapıldığının Sorgulanmasını isteyen sendika üyeleri Toplanan aidatların fütursuzca yerlerde harcandığını ifade ettiler.  
Facebook adresimizden takip edebilirsiniz TIKLA

Güvenliğin Sesi Haber

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir