Özel Güvenlik Görevlisinden Örnek bir Davranış

Özel Güvenlik Görevlisinden Örnek bir Davranış. Başakşehir’de bulunan bir sitenin Özel Güvenlik Görevlisi Duyarlılık Örneği Göstererek, içinde Binlerce Dolar olan Çantayı Sahibine Teslim Etti.

Özel Güvenlik Görevlisinden örnek bir davranış. İçinde binlerce dolar olan çantayı sahibine teslim etti. Başakşehir’de bir Sitede Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışan Cemal Özder büyük duyarlılık örneği göstererek,İçinde binlerce dolar olan çantayı sahibine teslim etti. Özder, “500 bin dolar da olsa yine aynı şeyi yapardım. Çünkü, bu benim hakkım değil ben hakkım olana razıyım, hakkım olanı istiyorum” dedi.

Başakşehir 4. Etap Mevlana Celaleddin Rumi Caddesinde, bulunan bir sitenin güvenlik görevlisi Cemal Özder, sitenin bahçesinde gezdiği sırada bir çanta gördü. Çantayı alan Özder, içine bakınca binlerce dolar olduğunu gördü. Özel Güvenlik Görevlisi Örnek bir davranış göstererek, durumu hemen arkadaşına bildirdi. Özder, çantanın sahibini aramaya başladı. Güvenlik görevlileri, kısa sürede içinde binlerce dolar olan çantanın sahibinin adresini belirledi.

“Açtığımız da içinde 22 bin 700 dolar vardı”

Çantayı bulan Cemal Özder çantayı bulduktan sonra yapması gerekeni yaptığını belirterek, “Gece çalışıyorum. Saat 05.00 civarlarında bölgemde devriye gezerken bir çanta fark ettim. Elimle tuttuğumda bir ağırlık olduğu belliydi zaten. Sonra amirimi aradım, bir çanta bulduğumu söyledim. Alıp, güvenlik noktasına getirdim. Daha sonra kayıt altına aldık, tutanağı tuttuk. Açtığımız da içinde 22 bin 700 dolar vardı. Çantanın içinde sahibinin bilgileri vardı onu aradık tutanak ile parayı sahibine verdik” dedi.

“Hakkım değil ben hakkım olana razıyım”

Hakkı olmayan parayı alamayacağını söyleyen Özder, “Benim dünya görüşüm de şöyle savunduğum bir fikir var. Ben kimsenin hakkını yemem, kimseye de hakkımı da yedirmem. Sadece görevimi yaptım. Paranın miktarı inanın önemli değil 122 bin dolar da olsa, 500 bin dolar da olsa yine aynı şeyi yapardım. Çünkü, bu benim hakkım değil ben hakkım olana razıyım, hakkım olanı istiyorum. Keşke ülkemizde bu tür duyarlılıkların daha da çok olmuş olsa, emin olun kendim yapmış kıvanç duyarım, onur duyarım” ifadelerini kullandı. 

Özel Güvenlik Mesleğinin Önemine dikkat çeken, Cemal Özder Özel Güvenlik çalışanlarına hak ettikleri değerin verilmediğini ifade etti. 

Facebook adresimizden takip edebilirsiniz TIKLA

Güvenliğin Sesi Haber

Kaynak: İHA
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir