Samsun’da Kadın Güvenlik Görevlisine Amirden Şiddet!

Samsun’da kadın Güvenlik Görevlisine Amirden Şiddet!  OMÜ’deki Karadeniz Öğrenci Kız Yurdunda akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Kendisine kapı açılmadığını öne süren birim amiri, kadın güvenlik görevlilerine saldırdı, yerlerde sürükledi. Amir görevden alındı, soruşturma başlatıldı.
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Kurupelit Yerleşkesi içerisinde yer alan Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı Karadeniz Öğrenci Kız Yurdunda bayan güvenlik görevlilerini, güvenlik amiri önce azarladı, sonra tekme tokat dövdü, yerlerde süründürdü. Dehşet olayın görüntüleri kadına şiddeti gözler önüne sererken, ‘devletin yurdunda’ da çalışana nasıl mobbing uygulandığını ortaya  koydu.
Samsun’da kadın Güvenlik Görevlisine Amirden Şiddet! OMÜ Kurupelit Yerleşkesinde yer alan Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı Karadeniz Öğrenci Kız Yurdunda altı ay önce yaşanan olayın skandal görüntüleri, şiddete  sessiz  kalamayan olayın görgü tanıkları  tarafından ortaya çıkarıldı.  Kadın güvenlik görevlisinin yaşadığı şiddet güvenlik görevlilerinden sorumlu olduğu iddia edilen kişi olan M.K., isimli amire  kapının geç açılmasıyla başladı, daha sonra fiziki şiddete döndü. K., “Bana bu kapıyı açacaksınız, siz kimsiniz, terbiyesizler, “diyerek güvenlik görevlilerine ilk etapta çıkışırken, sonrasında eline geçirdiği kırtasiye malzemelerini güvenlik görevlilerine rastgele fırlattı, hırsını alamadı yerlerde sürükledi.

HAKARETLER YAĞDIRDI

Görüntülerde K., ‘Sen ne yapıyorsun’ diyen kadın güvenlik görevlilerine saldırdığı kamera görüntülerinde görülüyor. Bir güvevlik görevlisini ise attığı cisimle yaralayan K., ardından kendisini durdurmaya çalışan iki kadın güvenlik görevlisine de sözlü hakaret ettikten sonra fiziki müdahalede bulunuyor. Ekmek mücadelesi veren kadın güvenlik görevlilerine fiziki müdahale eden K., bu arada hakaretlerine devam ediyor. Güvenlik, görevlilerine ‘Terbiyesizler’ diyerek hakaret eden M.K., kadın güvenlik görevlilerine ait telefon ve benzeri eşyaları yere atarak kırıyor. Bir güvenlik görevlisini kolundan tutup beton zemin üzerine atan K., kadınlara “Paraya ihtiyacınız var “şeklinde söz söyledikten sonra, güvenlik görevlilerinin olayı 155 imdat hattına bildireceğini söylemesinin ardından olay yerinden ayrılıyor.

GÜVENLİK GÖREVLİLERİ ŞİKAYET ETTİ SONRA VAZGEÇTİ

Geçtiğimiz aylarda yaşanan olayın görüntüleri yeni ortaya çıktı. Bu olayın üstünün örtüldüğü iddia edilirken, sözlü ve fiziki şiddete uğrayan güvenlik görevlilerinin işinden olma korkusuyla önce şikayetçi oldukları, sonrasında ise şikayetlerini geri çektiği öğrenildi. Güvenlik sorumlusunun o yurttan alınıp başka bir yurda verildiği öğrenildi. Görüntüler, büyük infial yarattı. Samsun Valililiğince konu ile ilgili geniş çaplı soruşturma başlattığı belirtiliyor.
Kadın güvenlik görevlilerinden sorumlu olduğu iddia edilen M.K’nın kadınlara uyguladığı fiziki ve sözlü şiddet kamera görüntülerine yansıdı. Görüntüler büyük infial yarattı.

Facebook adresimizden takip edebilirsiniz TIKLA

Güvenliğin Sesi Haber

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir