Hastanede Çalışan Özel Güvenlik Görevlisine Dayak!

Güvenlik Görevlisi Harun Ece, gittiği pazarda 20 kişilik grup tarafından eşi ve çocuğunun yanında dövüldü. 15-20 kişiden oluşan grupta yer alan kişilerin darp sırasında “Sen bizi hastamızın yanına neden almadın?” dediği belirtildi.

Hastanede Çalışan Özel Güvenlik Görevlisine Dayak! Hatay’ın İskenderun ilçesindeki devlet hastanesinde hasta yakınlarını, ağır vakıalara müdahale edilen ‘kırmızı alana almayan güvenlik görevlisi Harun Ece, alışveriş için gittiği pazarda dövüldü. Yaklaşık 20 kişilik grup, yanında eşi ve çocuğu da olan güvenlik görevlisini, “Sen bizi hastamızın yanına neden almadın?” diyerek, darp etti.

İddialara göre, geçen hafta İskenderun Devlet Hastanesi’ne kaldırılan bir hasta kırmızı alanda, acil müdahaleye alındı. Ancak hasta yakınları, riskli vakıaların alındığı ‘kırmızı alan’ olarak nitelendirilen bölgeye girmek istedi. Güvenlik görevlisi Harun Ece ise duruma engel oldu.

GÜVENLİK GÖREVLİSİNE EŞİ VE ÇOCUĞUNUN YANINDA SALDIRDILAR

Hastanede Çalışan Özel Güvenlik Görevlisine Dayak! Bu olaydan 2 gün sonra Harun Ece, eşi ve çocuğunu da yanına alarak, pazara gitmek için evden çıktı.  Başından yaralanan Harun Ece, görev yaptığı hastaneye götürülerek, tedavi edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, bugün İskenderun Devlet Hastanesi önünde toplanan Hak-iş Konfederasyonu’na bağlı Öz-Güven-Sen Sendikası üyeleri olaya tepki gösterdi.

Sendikanın İl Başkanı Faruk Keleş, güvenlik görevlileri ile sağlık çalışanlarının hiçbir ayrım yapmadan hastalara en üst düzeyde sağlık ve güvenlik hizmeti sunmak için ciddi fedakarlıklar, sorumluluklar üstlenerek, görev ifa ettiklerini belirtti. Faruk Keleş Açıklamalarında Hastanelerde Çalışan Sağlık Elemanlarına Şiddetin dozunun artarak devam ettiğini ifade etti.

Öz-Güven-sen Hatay İl Başkanı Faruk Keleş Hastane çalışanları ile birlikte Düzenlediği Basın Açıklamasında Hastanelerde çalışanların kamu görevi yaptığını ifade etti.

Faruk Keleş Açıklamalarında Bu görevi yapan Sağlık Çalışanlarının büyük fedakarlıklar yaparak çalıştıklarını ve Hastalar hizmet ettiklerini söyledi. Hastaların tedavilerinin daha sağlıklı yapılması için Hasta yakınlarının kurallara uyması gerektiği ifade etti. Sağlık Çalışanlarına yapılan Bu saldırıları ve şiddetti kınadıklarını ifade eden Sağlık Çalışanları açıklamanın ardından dağıldılar. (DHA)

Facebook adresimizden takip edebilirsiniz TIKLA

Güvenliğin Sesi Haber

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir