Güvenlik-İş Genel Başkanına Bağış karşılığı Ödül!

Geçen Yılda Aynı Ödül Güvenlik-İş Genel Başkanı Ömer Çağırıcı’ya Verilmesi üzerine  Bu ödülün 15 Bin TL. Ödenmesi üzerine verildiği iddia edilmişti. Bu Yılda aynı Ödülün Tekrar aynı Kişiye verilmesi Kafaları karıştırdı. Acaba Bu Yıl Ne kadar bağış yapıldı? Sorusunu Gündeme Getirdi.

Güvenlik-İş Genel Başkanına Bağış karşılığı Ödül! Engelsiz Yaşam Vakfı Tarafından Her yıl verilen Yılın Sendikacısı Ödülü bu senede yine Güvenlik-İş Genel Başkanına verilmesi Kafaları karıştırdı. Bu Ödülün Geçen Yıl Ömer Çağırıcı‘ya verilmesi üzerine 15 Bin TL Bankadan Engelsiz Yaşam Vakfına gönderildiği ortaya çıkmıştı. Makbuzun Açıklama Bölümündeki “8 OCAK 2019 YILININ EN İYİLERİ ÖDÜL TÖRENİ KURUMSAL ÖDÜL, YILIN EN BAŞARILI SENDİKA BAŞKANI”  ibaresi çok tartışılmıştı. Ödülün Bir Başarıdan dolayı değilde Para karşılığı verildiği iddiaları gündeme gelmişti.

Güvenlik-İş Genel Başkanına Bağış karşılığı Ödül.

Bu yılda Aynı Ödülün aynı Kişilere verilmesi Bu Ödüllerin Bağış Karşılığı verildiği iddialarını tekrar gündeme getirdi. Sendikanın Mali Kriz içinde omasına rağmen İl temsilcilerine Masrafları dahi ödenmezken Böyle bir bağışla bu ödülün alınması Sendikanın Taşra teşkilatı tarafından tepkiyle karşılandığı iddia edildi.

Bu Ödül Başarı Karşılığımı? Bağış Karşılığımı?

Engelsiz Yaşam Vakfı Tarafından Verilen ödüllerin Sadece Aynı Kişilere verilmesi, Sivil Toplum Kuruluşlarınca Verilen Ödüllerin Nasıl verildiği tartışılmaya başlandı. Birçok Sivil Toplum Kuruluşunun Kılı kırk yararak yaptığı incelemeler sonrasında gerçekten Bu Ödülleri Hak eden Kişilere verildiği bilinmektedir. Fakat Basında Üyelerine Hakaret eden, Pavyonlarda Dansöz Eşliğinde eğlenen, Üyelerini tehdit edenlerin Bu ödüle layık Görülmesi EMEK camiasında manidar karşılandı. Bilindiği Gibi Güvenlik İş Sendikası Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesindeki Üyelerden Aidat Alınmayacağı Yönünde Genel Kurul Kararı alarak Üyeler Arasında ayrımcılık yarattığı iddia edildi. Birçok Sendika Üyesi aidat öderken Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde çalışanlarından Aidat alınmayacağına Yönelik Karar alınmıştı. Sendikaya aidat ödeyen Üyeler Sendika Üyeleri arasında ayrımcılık yapar mı? Sorusunu Sorarken Bu kararın hangi pazarlıklar karşılığında alındığını Üyelerce değerlendirilmesini dile getirdiler.

Facebook adresimizden takip edebilirsiniz TIKLA

Güvenliğin Sesi Haber

Güvenlik İş Sendika Yönetiminde Güvensizlik Had safada

 

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir