Sendikalar Birbirinden Üye almak İçin Yalana Başvuruyor!

Sendikalarda Üye Ayartma Savaşları Devam Ediyor. Güvenlik-İş Sendikası Marmaray ve YHT de Kaybettiği Üye Çoğunluğunu Tekrar alabilmek için Her Türlü Yalana Başvuruyor.

Sendikalar Birbirinden Üye almak İçin Yalana Başvuruyor. Güvenlik İş Sendikası  Marmaray ve YHT ‘de çalışan Özel Güvenlik Görevlilerine gönderdiği toplu SMS de yine üyeleri kandırmaya yönelik mesajlar gönderdiği ortaya Çıktı. Sendika tarafından Gönderilen Mesajda “Değerli Marmaray ve YHT Çalışanı Üyelerimiz, Kurum Bünyesinde Sendikamızda dır. Ancak Bazı Sendikalar Sizler Üzerinde Yalan Beyanlarla Algı yaratmaya Çalıştığı Tarafımızdan Öğrenilmiştir. 24.10.2019 Tarihinde Arabulucu Aşamasında Bir Sözleşmenin İmzalanması 2020 Şubat-Mart Aylarını Bulmaktadır.Sizlere Hak Kaybınız Olacağını Söyleyerek Açık Açık Yalan Söylemektedirler. Hiçbir Üyemizin Hak Kaybına Uğramasına Müsaade Etmeyiz. Gönlünüz Rahat Olsun. Güvenlik-İş Sendikası Her Zaman Yanınızdadır. Saygılarımızla.”  Şeklinde ifadelere yer verilmiştir. Yetkinin Öz-İş Sendikasında olduğu ve Toplu İş Sözlemesinin Aralık Ortasında yapıldığının ortaya çıkmasıyla Gönderilen SMS lerin yalan olduğu ortaya çıkmıştır.

Marmaray ve YHT Çalışanları Şaşkın

Sendikalar Birbirinden Üye almak İçin Yalana Başvuruyor. Mesaj Sonrasında Öz-İş Sendikasından 200 Yakın üye İstifa ettiği ve Toplu İş Sözleşmesinden Geriye yönelik Yararlanamayacakları Öz-İş yetkililerince İfade edildi. Sendika Yönetimince yapılan açıklamada ” 6356 Sayılı Yasa Hükümlerine Göre Bazı Üyelerin bir aylık Yasal Süre Dolmadan Tekrar Güvenlik-İş Sendikasından İstifa etmişlerdir. İstifa Edip Sendikamıza Üye olanların TİS den yanabileceği fakat Üyelikleri Düşenlerin Üye oldukları tarihten itibaren TİS’den Yaralanabilecekleri Açıklanmıştır.  Güvenlik-İş Sendikasının Sürekli Bu tür yalanlarla Sendika üyelerine vaatler verip onları yarı yolda bırakarak birçok Güvenlik Görevlisini mağdur ettiği ifade edilmiştir.”

Yalancının Mumu Yatsıya kadar Yanar

Güvenlik-İş Sendikasının bundan Öncede İSKİ de yetkinin Kendilerinde olduğunu ifade ederek üyelere mesajlar attığı ve birçok Güvenliği mağdur ettiği ortaya çıkmıştı. Halbuki Bu Yalanın Aksine Yetkinin Öz Güvensen’de olduğu ve Bu Sendikanın İstanbul Büyük Şehir Belediyesi ile Toplu İş Sözleşmesi imzalandığı ortaya çıkmıştı.

Görüşlerine Başvurduğumuz Marmaray ve YHT çalışanı Güvenlik Görevlileri.  Güvenlik-İş Sendikası Yönetiminin Kendilerine tekrar mesaj atıp açıktan 1000-1.500 TL arası para verip mağduriyetlerini gidereceği yönünde Mesajlar attığınını ifade etmişlerdir. Güvenlik-İş Sendikası Bazı eski yöneticileri 6356 Sayılı Yasaya ve Sendika Tüzüğüne aykırı olarak böyle bir ödemenin yapılamayacağını ifade etmişlerdir.

Birçok Güvenlik-İş Sendika üyesi Güvenlik Görevlileri Yalancının Mumu Yatsıya Kadar yanar ata sözünü hatırlatarak Sendikanın İnandırıcılığının kalmadığını ifade ettiler.

Facebook adresimizden takip edebilirsiniz TIKLA

Güvenliğin Sesi Haber

 

Please follow and like us:

One thought on “Sendikalar Birbirinden Üye almak İçin Yalana Başvuruyor!

  1. TCCD güvenlik görevlileri toplu sözleşmeden yararlanamayanlar bu mesaja dayanarak kandırıldıkları için güvenlik iş sendikasına dava açabilirler. Bu davayı kazanırlar ve haklarını söke alırlar. Bu üyelikten İSTİFA eden arkadaşların yerinde olsa davayı açarım bu davada güvenlik iş sendikasına bir ders olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir