Avukata 531.Bin.TL Ödeyen Güvenlik-İş’de Yeni Skandal!

Güvenlik-İş Sendikası Karadeniz Başkanı Halil Aygün’den İtiraf. Sendika Üyelerinin Kadroya Geçişleri Esnasında Davalardan Feragat Eden Üyeleri İcraya veren Av. Levent ATABAY Tarafından Birçok Üyeden Avukatlık Ücreti Adı Altında Büyük Paralar Tahsil edildiği iddia edildi.

Avukata 531.Bin.TL Ödeyen Güvenlik-İş’de Yeni Skandal. Güvenlik-İş Sendikası bilindiği üzere Avukat Levent Atabay’a  Hiçbir yasal dayanağı olmadığı halde Sulh Sözleşmesi yaparak 531.000.TL para ödemişti. Buna Gerekçe olarak’da 696 Sayılı KHK ile Kadroya geçen işçilerin açtıkları davalardan feragat etmeleri üzerine Sendika tarafından Avukat Levent Atabay’a 531.000.TL ödenmişti. Sendika Kasasından Avukat Levent Atabay’a ödenen bu paralarla ilgili Cumhuriyet Savcılığına Suç duyurusunda bulunulmuştu. Kadroya Geçen üyelerin açmış oldukları davalardan feragat etmelerinden dolayı oluşan dosya Masrafları ve vekalet ücretleri için Güvenlik-İş ile Levent Atabay arasında yapılan sulh Sözleşmesi imzalanmıştı. Bu anlaşma karşılığında Güvenlik-İş Sendikası Avukat Levent Atabay’a 531 Bin TL. Ödeme yapmıştı.

 Adı Üyeleri Tehdit ve Hakaretlerle Gündeme Gelen Güvenlik-İş Sendikası Karadeniz Bölge Başkanı Halil Aygün’den İtiraf gibi açıklama geldi. Halil Aygün Mesajda Üyeleri Zarara uğrattıklarını kabul etti.

Avukata 531.Bin.TL Ödeyen Güvenlik-İş’de Yeni Skandal. Güvenlik-İş Sendikası Üyelerinin Bazılarının Masrafları olarak Sendika tarafından Avukat Levent Atabay’a 531 Bin TL. Ödenmişti Fakat Avukat Levent Atabay tarafından Özellikle Karadeniz Bölgesindeki Üyelerin Kadroya geçerken Davadan Feragat etmeleri üzerine dava masrafı ve Vekalet ücreti için İcra takibi başlatılmıştır. Birçok üye Avukat Levent Atabay’a Büyük Rakamlar ödemek zorunda kalmıştı. Sendika Yetkililerinin sorunun Çözümünde hiçbir müdahale bulunmamaları üzerine Bu üyeler Toplu Olarak Sendikadan İstifa ettiği İleri sürüldü. İstifaların Önüne Geçmek ve İstifa eden üyelerin yeniden Sendikaya döndürmek için Üyeleri Kandırmaya yönelik Mesajlar atıldı. Bu Mesajlarda Halil Aygün Üyelere Avukatla anlaşma yapıldığını bu antlaşma gereği Üyelerin borçlarının %30’nun Silineceği Geri Kalanında 1500 TL lik Hediye çeki verileceği bildirildi.

Yıllardır Üyeleri İş Kollarının Değişeceği Yalanı yalanı ile Kandıran Sendika Yeni bir Yalanı Gündeme Getirdi Hükümetin İş Kolları ile Bir Çalışmaması olmamasına rağmen Üyeleri Kandırmaya devam ediyor.

Halil Aygün Geçmişte Üyeleri Sosyal Medya üzerinden Küfürlerle Tehdit etiği sosyal medyaya düşmüş ve Konu haberlere konu olmuştu. Halil Aygün bu kez üyeleri Kandırmaya yönelik Mesajlarla gündeme geldi. Halil Aygün Üyelere çektiği mesajda Avukat Levent Atabay’ın Üyeleri İcraya vererek Vekalet Ücreti aldığını kabul ederek Bu paranın Sendika tarafından Anlaşılacak bir marketten Hediye çeki verileceğini fakat bunun için Hükümetin iş kolları ile Kanunun çıkmasına bağlı olduğu anlaşıldı. Böyle bir kanunun Çıkma ihtimalinin olmadığını bile bile üyelerin kandırılmasına sebep olduğu iddia edildi.

Facebook adresimizden takip edebilirsiniz TIKLA

Güvenliğin Sesi Haber

ÜYELERİ KANDIRMAYA DEVAMEVAM

 

Please follow and like us:

One thought on “Avukata 531.Bin.TL Ödeyen Güvenlik-İş’de Yeni Skandal!

  1. Vekalet ücretleri üyelerden alındıysa sendika avukata ne parası verdi? Asıl soru işareti burada. Acaba avukata vekalet ücreti adı altında verilen hatırısayılır rakam daha sonra yöneticilerle paylaşılmış olabilir mi? Durum böyle olunca Genel Kurul arefesinde olası kaybetme durumuna karşı yöneticiler arasında 125 er bin lira paylaşıldığı söylentilerininde gerçeklik olasılığı dahada artıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir