Güvenlik-İş’de Tehditler Tam Gaz Devam ediyor!

Güvenlik-İş Sendikası Vakıfbank Güvenlik Görevlilerini Tehditle Sendikaya Üye Yapmaya Çalışıyor.  Bass Sendikası İşyeri Temsilcileri de Güvenlik Görevlilerine Baskı yaparak Güvenlik- İş Sendikasına üye olmaya Zorladığı İddia edildi.

 Güvenlik-İş Yöneticileri Galip Bektaş, Ramazan Palak ve Kenan Karabulut  Vakıfbank Güvenlik Görevlilerini İşten Attırmakla Tehdit Ettikleri İddia edildi.

Güvenlik İş de Tehdit ve Baskılar Tam Gaz Devam ediyor
Güvenlik İş Bass ortak baskısı

 

Güvenlik-İş’de Tehditler Tam Gaz Devam ediyor. Hizmet Alımı şekliyle Taşeron Şirketlerden Güvenlik Hizmeti Alan Vakıfbank Kendi bünyesinde PYS Güvenlik A.Ş adında bir güvenlik Şirketi kurarak Bakanın Güvenliğini bu Şirkete verdi. Ne olduysa bundan sonra oldu PYS şirketin Banka İştiraki olması sebebiyle Sendikaların Radarına Takıldı. Geçmişte Banka çalışanları Taşeron Şirkette Çalışırken Güvenlik-İş Sendikası Yöneticisi Caner Yılmaz ve Ramazan Palak’da Vakıfbank’ta Güvenlik Görevlisi olarak Çalışmakta idi. O tarihte Güvenlik İş İş Sendikası yöneticilerinin Çoğunluğu geçip Toplu iş sözleşmesi İmzalayamaması üzerine Güvenlik Görevlileri Sendikadan İstifa etmişti. Şimdi Bankanın Kurduğu Güvenlik Şirketine Geçen Güvenlik Görevlileri Sendikaların İlgi alanına girdi.

Türk-İş’e Bağlı BASS Sendikası Çalışanlara Baskı Yaparak Güvenlik-İş Sendikasına Üye Olmaya zorluyor!

6356 Sendikalar Kanununun İlgili Maddelerinde Sendikalara Çalışanlar Özgür iradeleri ile üye olabileceği Hüküm altına alınmışken, Bass Sendikasının güvenlik Görevlilerine Baskı Yaparak Üye olmaya zorladığı iddia edildi. Sendikal haklar Anayasamızca koruma altına alınmışken Yine TCK 118 Maddesine göre Kimseye Baskı yapılamayacağı acıkça belirtilmişken Vakıfbank’ta Yetkili Sendika olan BASS Sendikası iş yeri temsilcilerinin bazılarınca Baskıların Devam ettiği iddia edildi.  BASS Sendikası Kendi Arasında oluşturduğu WhatsApp Hattında Şubelerde Hangi Güvenliğin Hangi Sendikaya Üye olduğunu Sorup Mutlaka Güvenlik İş Sendikasına üye yapılmasını İstediği iddia edildi.

Güvenlik İş de Tehdit ve Baskıların Ardı Arkası Kesilmiyor. Baskıların Odağındaki Vakıfbank Güvenlik Görevlilerine Bir Baskıda Sendika Avukatından Geldi.

Güvenlik-İş’de Tehditler Tam Gaz Devam ediyor. Güvenlik-İş Yöneticileri Galip Bektaş, Ramazan Palak ve Kenan Karabulut  Vakıfbank Güvenlik Görevlilerini İşten Attırmakla Tehdit Ettikleri İddia edildi.

Bu İddiadan Kısa bir Süre Sonra Sendikanın Avukatlarından Avukat Hüseyin Kaya Bazı üyelere Mesaj atarak Sendikanın Kendilerini Mahkemeye vereceğini söyleyerek Üstü kapalı Baskı ve Tehdit ettiği iddia edildi.

Bazı Vakıfbank Çalışanı Güvenlik Görevlilerinin, Güvenliğin Sesi Haber Sitemizdeki Güvenlik İş ile alakalı İçkili Mekanlarda Yöneticilerin Dansöz eşliğindeki Eğlence Haberlerini paylaştığı için Kendilerini Mahkemeye vermekle Tehdit ettiklerini iddia ettiler.

Facebook adresimizden takip edebilirsiniz TIKLA

Güvenliğin Sesi Haber

 

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir