Güvenlik-İş’de Şok! Sendikaya Kayyum Atandı.

 Adı Her gün Yeni Skandallarla anılan Sendika Yönetimi Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 6. Hukuk Dairesi Kararı ile Görevden Alındı. Sendikayı Yönetmek ve Seçimleri Yapmak üzere Kayyum Atanmasına Karar verdi.

Güvenlik İş Sendikasına Kayyum atandı
Güvenlik İş de Kayyum Devri

Sendika Yönetimi Birbirine Girdi. Başkana Karşı Birleşen Yönetim kurulu Üyeleri Başkanı Görevden Almaya Çalışırken Sendikaya Kayyum Atanmasının Şokunu Yaşıyor.

Güvenlik-İş Sendikasında Sular durulmuyor. Adı her gün yeni skandallarla anılan Sendika Yönetimi Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 6. Hukuk Dairesi kararı ile Görevden alındı. Mahkeme Kararında Sendikayı yönetmek ve Kanun ve Tüzüğe göre seçimleri yapmak üzere Kayyum atanmasına karar verdi.

Sendika Üyelerinden ve Genel Başkan Adayı Hasan Çiydem tarafından Sendikaya Kayyum Atanması ve Seçimlerin Yenilenmesi için açılan Davada Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 6. Hukuk Dairesince Karara Bağlandı.

Güvenlik-İş Sendikası 2019 Yılının Mart ayında aldığı Kararla Sendikanın 3. Olağan Genel Kurulunun 06-07.04.2019 Yılında Yapılması kararı aldı. Sendika Bu Tarihte yaptığı 3. Olağan Genel Kurulunda Genel Başkan adayı olan Hasan Çiydem Sendika 3. Olağan Genel Kurulunun 6356 Sayılı Sendikalar Kanunu ve Sendika Tüzüğüne Aykırı Yapıldığı Gerekçesi ile Dava açtı.

Çiydem Dilekçesinde Sendikanın Kurucularından olduğunu Genel Kurulun yapıldığı salona geldiğini Genel Başkan Adayı olmak isteğini söylemesine rağmen salona alınmadığını beyan etti. Çiydem adaylık başvurusunu başka kişilerce yaptırabildiğini, Tüzükte olmasına rağmen kendinin konuşturulmadığını iddia etti. Hasan Çiydem dilekçesinde Güvenlik-İş Sendikasının 2. Genel Kurulunun 29-30.08.2015 yılında yapıldığını 6356 sayılı yasanın 12 maddesi ve Yargıtay 22. Hukuk Dairesinin Kararlarına göre Olağan Genel Kurulların 4 yılda bir yapılacağının Sendika tüzüğünde belirtildiğini beyan ederek Genel Kurulun İptalini ve Sendikaya Kayyum atanmasını talep etti. Ankara 12. İş Mahkemesinin Davayı Ret etmesi üzerine Dosyayı İstinafa Taşıyan Çiydem Mahkeme kararının iptalini Sendikaya Kayyum atanmasını ve Seçimlerin Yeniden yapılmasını talep etti.

Güvenlik-İş Sendikasına Kayyum atandı!

İstinaf Mahkemesi Davayı inceleyerek  Ankara 12. İş Mahkemesinin Verdiği Kararın Kaldırılmasına ve Güvenlik-İş Sendikasının 06-07.04.2019 Tarihinde yapılan 3. Olağan Genel Kurulun Bütün Sonuçları ile İptal edilerek Sendikayı yönetmek üzere Kayyum atanmasına karar verdi.

Facebook adresimizden takip edebilirsiniz TIKLA

Güvenliğin Sesi Haber

 

 

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir