Güvenlik-İş’de Kayyum Kararı Üzerine Sendika Karıştı!

Güvenlik-İş’de Kayyum Kararı Üzerine Sendika Karıştı! Mahkemenin Kayyum Kararı Üzerine Güvenlik-İş Sendikasında Yönetim Mahkemeyi Etki Altında Kalmakla Suçladı.

Yapılan Seçimlerin Yasa ve Yönetmeliğe Aykırı Olduğu Gerekçesi İle Yargıya Giden Hasan Çiydem Sorularımızı Cevapladı.

Güvenlik İşe Kayyum
Güvenlik-İş’de Kayyum Kararı Üzerine Sendika Karıştı

Güvenlik-İş’de Kayyum Kararı Üzerine Sendika Karıştı!Güvenlik-İş Sendikasının 06-07.04.2019 Tarihinde yaptığı genel kurulun Yasa ve Tüzüğe aykırı olduğunu gerekçe gerekçe göstererek Konuyu yargıya taşıyan Hasan Çiydem Haber Sitemizin Sorularını cevapladı.

Hasan Çiydem Güvenlik-İş Sendikasının 06-07.04.2019 Tarihinde Yaptığı 3. Olağan Genel Kurulun Yasa ve Sendika Tüzüğüne Aykırı yapıldığını iddia ederek Ankara 12. İş Mahkemesinde Dava açtı. Çiyden Dava Dilekçesinde Sendikaların Genel Kurullarını Kaç Yılda bir yapacaklarının acıkça tüzükte yer alması gerektiğini İddia ederek Sendika Tüzüğünün 16. Maddesinde Yazan Sendikanın Olağan Genel Kurulu Sendikanın Bulunduğu İlde En Geç Dört Yılda bir yapılır. Maddesinin  Sendikanın 29-30.08.2015 Tarihinde yaptığı 2. Olağan Genel Kurulda; Genel Merkez Genel Kurulu, Dört Yılda Bir Genel Merkezin Bulunduğu İlde Toplanır. Şeklinde  değiştirildiğini iddia etti. Ayrıca Yargıtay 9.Hukuk Dairesinin Konuyla ilgili Karını’da Dileçesi’ne ekleyen Hasan Çiydem Yerel Mahkemenin Davayı ret etmesi üzerine Davayı Ankara Bölge Adliyesine (İstinaf) taşıdı. Ankara Bölge Adliyesi 6. Hukuk Dairesi Konuyu İnceleyerek Çiydem’in Başvurusunu kabul ederek Ankara 12. İş Mahkemesi Kararını ortadan Kaldırarak 06-07.04.2019 Tarihinde yapılan Genel Kurulun Tüm Bileşenleri İle İptaline ve Sendikayı Yapılacak Genel Kurula Kadar yönetmek üzere KAYYUM Atanmasına Karar Verdi.

Güvenlik-İş Yönetim Kurulu Açıklama Yayınlayarak Kayyum atandığı Kabul Etti. Kararı Veren Mahkemeyi Etki altında kalmakla Suçladı.

Güvenliğin Sesi Haber Olarak; Güvenlik-İş Sendikasına Kayyum Kayyum Kararı Aldıran Hasan Çiğdem’e  Konuyu sorduk. 

Güvenliğin Sesi Haber: Sayın Çiydem Güvenlik-İş’de Neler Oluyor?

Hasan Çiydem:

Ben Güvenlik-İş Sendikasının Kurucularındanım. Sendikanın Kuruluşunda Bulunmuş 7 Kişiden biriyim. Sendikanın ilk yıllarında Verdiğim mücadeleler açıktır. Sendikal Mücadelemden Dolayı İşten atıldım aç kaldım. 2011-2015 Yılları arasında Gerek Yönetim Gerekse üyeler olarak zor günler geçirdik. Bundan Pişman değilim. Sendikanın 2015 Yılında Yapılan Genel kurulundan Sonra yapılan yalan iftira ve linç kampanyası ile Sendika Yönetimine malum şahışlar’ca el konuldu. Sendikada darbe yapıldı. Sendikada bu dönemde muhalifler istifaya zorlandı veya görevlerinden alındılar. 2019 Yılında yapılan Genel Kurulda Genel Başkan adayı olarak ortaya çıktım. Kurucusu olduğum, Üyesi Olduğum, Genel Başkan adayı olduğum Genel Kurula Sokulmadım. Tehdit edildim. Dilekçemi Başka delegeler divana verebildi. Genel Başkan adaylarına Tanınan Konuşma bana verilmedi.Her türlü haksızlığa ve Badireye maruz kaldım. Eğer Genel Kurula girebilseydim Sendikanın Genel Kurulunun dört yılda bir yapılacağını ve yapılan genel kurulun yasaya aykırı olduğunu anlatacaktım. Sonuçta bende Yasal Hakkımı Kullanıp Genel Kurulun iptali için hukuk mücadelesi başlattım. Ve ilk aşamada amacıma ulaştım.

Güvenliğin Sesi Haber: Sayın Başkan Bu karar Sonrası Güvenlik-İş Sendikası karıştı. Art Art’da Açıklamalar geldi Sizi ve Muhalif olanları hainlikle Suçladılar. Hatta Mahkemenin Yönlendirildiğini iddia ettiler. Bu Konuda neler Söyleyeceksiniz?  

Hasan Çiydem:

Evet Maalesef Bu tür mesnetsiz iddialara maruz kaldım. Beni En Çok üzende Sendikanın Kurucusu ve 5 yıl Genel Başkanlığını Yapan Bolat ANKARALI’ya Hainlik Edenlerin Bizi Hainlikle Suçlamalarını Güvenlik-İş Sendikasının Değerli Üyelerinin ve Delegelerinin takdirine bırakıyorum. Hele hele Türk Adaletini Suçlayarak Suç işleyenleri’de Her ne kadar Videolarını kaldırsalar Tarafımdan kopyası alınmıştır. Türk adaletinde hesap vermeleri için elimden geleni yapacağım

Güvenliğin Sesi Haber: Son Olarak Bundan Sonraki Stratejiniz ne?  Son Olarak Üyelere ve Delegelere Ne söylemek İstersiniz?

Hasan Çiydem:

 Biz Hak Hukuk diyerek yola çıktık Bu güne kadar Sendikayı Babalarının Çiftliği gibi kullananlara, Sendika Kaynaklarını üyelerine değilde Avukatlara verenlere, Sahte Belge düzenleyenlere Naylon Fatura alanlara dur diyeceğiz. Sendikanın 531 Bin Lirasını Hukuksuz bir biçimde Avukatlara verenlerden bunların hesabını Soracağız. Sendikanın İl Temsilcileri diğer delegeleri işini düzgün yapan kardeşlerimiz. Biz onların haklarını’da koruyacağız. Biz birlikte Güçlüyüz bizim derdimiz Kurucusu olduğumuz Sendikamızın Dansözlerle anılmasına dur demek Sendika Kaynaklarının İçkili mekanlarda har vurulup harcanmasına dur demek.

Bizim Bundan Sonraki Stratejimiz Sendikanın Başına çöreklenmiş Kendi menfaatinden başka bir şey düşünmeyen üyelerini sürekli yalanlarla kandıranlardan hesap sorulmasını sağlamak. Biz Öncelikle Bu yönetimin yerine gelecek kayyum heyetinin eşliğinde Sendikamızı yeniden Kurucu ayarlarına döndürüp üyelerinin hak ve menfaatlerini koruyan Herkese eşit davranan bir yönetimin oluşmasına öncülük etmek. İl Önceliğimiz Bu yönetimden kurtulmak olacaktır.

Sayın Çiydem Bu içten açıklamalarınız için Teşekkür eder Başarılar dileriz.

Facebook adresimizden takip edebilirsiniz TIKLA

Güvenliğin Sesi Haber

Güvenlik İşe Kayyum
Güvenlik-İş’de Kayyum Kararı Üzerine Sendika Karıştı

 

 

 

 

 

 

Please follow and like us:

2 thoughts on “Güvenlik-İş’de Kayyum Kararı Üzerine Sendika Karıştı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir