YHT ve Marmaray’da Sendika Oyunu

Güvenlik-İş Yöneticilerinin Daha Önce Yetki Alan Öz-İş’in Toplu İş Sözleşme İmzalayamayacağını Bildiren Mesajlar Çektiği,  370 Üyenin  TİS’den Yaralanmadığı Ortaya Çıktı.

 

YHT ve Marmaray'da Sendika Oyunu

YHT ve Marmaray’da Sendika Oyunu

YHT ve Marmaray’da Sendika Oyunu

Güvenlik-İş Yöneticilerinin Daha Önce Yetki Alan Öz-İş’in Toplu İş Sözleşme İmzalayamayacağını Bildiren Mesajlar Çektiği,  370 Üyenin  TİS’den Yaralanmadığı Ortaya Çıktı. Güvenlik-İş Sendikası Yöneticilerinin verdiği Sözlere inan 370 Çalışanın Mağdur edildiği iddiaları Sosyal medyada geniş yankı buldu.

Güvenlik-İş Üyelerden Topladığı aidatlardan gelen parayı 370 Marmaray Çalışanına Eğitim Gideri Adıyla ödeyeceği Sosyal Medyada Üyeler tarafından Açıklandı.

YHT ve Marmaray’da Sendika Oyunu

Güvenlik-İş Sendikası TİS’den Yararlanamayıp Mağdur olan 370 Üye’ye 13-14 Mart 2020 Tarihinde Sendika Kasasından Eğitim Gideri adı altında 370 bin TL. Ödeneceği iddia edildi. Bu rakamın Üyelere Kişi başı 1.000 TL verileceği Üyelerin Sitemize gönderdikleri Sosyal Medya mesajlarından anlaşılmaktadır.Yine Genel Başkan Tarafından YHT ve Marmaray’da çalışan üyelere bir buçuk yıl boyunca aidat alınmayacağı sözünün verildiği iddiaları Sosyal Medyada Tartışılmaya devam ediyor.

YHT ve Marmaray Çalışanları Şaşkın

YHT ve Marmaray Çalışanları Kendilerine verilen Sözlerin tutulmasını beklediklerini ifade ederek Yönetime başvurduklarını Fakat kendilerinin oyalandığını söylediler. Yine Birçok Çalışanın Sosyal Medya paylaşımlarında Güvenlik-İş Başkanından verdiği sözü tutması istendi. Fakat Genel Başkan ve Yönetim kurulu üyeleri Bakanlığa yazı yazdıklarını Bakanlıktan Gelecek cevaba göre ödeme yapılacağını söyleyerek konuyu zamana yayarak unutturma yoluna gittiklerini  ifa ettiler.

Konuyla ilgili Görüşlerine Başvurduğumuz Sendikanın Eski Genel Mali Sekreteri Erdal Ervan Konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Ervan Konun Bakanlığı ilgilendirmediğini Tüzüğün ve Sendikalar kanununun bu tür ödemelere cevaz vermediğini ifade ederek böyle bir ödemenin yapılamayacağını söyledi.

Bazı Sendika üyeleri, Sendikanın daha önce yaptığı Toplu İş Sözleşmelerinde’de üyeleri mağdur ettiğini ifade ederek Genel Başkanında birçok söz verip yerine getirmediğini ileri sürdüler.

YHT ve Marmaray Ödenmesi Teklif edilen Paralar Yönetim Kurulunca Veto’mu Edildi?

Ömer Çağırıcı’nın 370 kişiye  1.000 TL Verilmesi teklifinin  yönetim kurulu tarafından ret edildiği yetki alıncaya kadar oyalama taktiği ile Üyeleri kandırdığı iddia edildi.  Yönetim Kurulunun böyle bir ödemenin  yasaya ve sendika tüzüğüne aykırı olduğu gerekçesi ile böyle bir karar aldığı iddia edilmektedir.

Bir çok Güvenlik-İş Sendika üyesi Güvenlik Görevlileri Yalancının Mumu Yatsıya Kadar yanar ata sözünü hatırlatarak Sendikanın İnandırıcılığının kalmadığını ifade ettiler.

Facebook adresimizden takip edebilirsiniz TIKLA

Güvenliğin Sesi Haber

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir