YHT ve Marmaray’da Güvenlik-İş İsyanı!

 Öz-İş’den İstifa ederek Güvenlik-İş Sendikasına Geçen YHT ve Marmaray’da Çalışan Güvenlik Görevlileri Kendilerinin Kandırıldığını İddia Ederek  İstifa Etmeye Başladı.

YHT ve Marmaray’da Güvenlik-İş İsyanı!

Güvenlik-İş Yöneticilerinin Daha Önce Yetki Alan Öz-İş’in Toplu İş Sözleşme İmzalayamayacağını Bildiren Mesajlar Çektiği,  370 Üyenin  TİS’den Yaralanmadığı Ortaya Çıkmıştı. Güvenlik-İş Sendikası Yöneticilerinin verdiği Sözlere inan 370 Çalışanın Mağdur edildiği iddiaları Sosyal medyada geniş yankı bulmuştu. Şimdi’de YHT ve Marmaray’da Güvenlik-İş İsyanı Çıktı.

Sendikanın Oyalamalarına Karşı Üyeler İsyan Etti

YHT ve Marmaray’da Çalışanlar Güvenlik-İş Sendikası ve Başkanına İsyan Ettiler!

Güvenlik-İş Sendikası TİS’den Yararlanamayıp Mağdur olan 370 Üye’ye 13-14 Mart 2020 Tarihinde Sendika Kasasından Eğitim Gideri adı altında 370 bin TL. Ödeneceği iddia edilmişti. Yine Genel Başkan Tarafından YHT ve Marmaray’da çalışan üyelere bir buçuk yıl boyunca aidat alınmayacağı sözünün verildiği Fakat Verilen bu sözlerin bu güne kadar tutulmadı. Güvenlik İş Sendikasının bugüne kadar verdiği sözleri tutmadığı İçin Sendikaya üye olan Özel Güvenlik Görevlileri Toplu olarak Sendikadan İstifa Kararı aldı.

 

YHT ve Marmaray Çalışanları Güvenlik-İş Sendikasına Öfkeli!

Sosyal Medyada Marmaray Güvenlik Görevlisi Çalışanları Adına Yayınlanan açıklamada, Gerek Sendika Başkanının Gerekse Yönetimin Kendilerini Kandırdığını iddia ettiler. YHT ve Marmaray Çalışanı Özel Güvenlik Çalışanları Bu güne Kadar Sendika Başkanı Bize Yüzlerce Söz verdi Bizi oyaladı.  Sosyal Medya üzerinden  Tüm Sendika Başkalarına  Nasıl bir Toplu İş Sözleşmesi İstediklerini anlatan Bildiri yayınladılar. Tüm Marmaray Çalışanları adına yayınlanan Açıklamada Sendika Başkalarına Seslenen Çalışanlar, 5 yıllık Sendika Geçmişinde Sadece Sendikanın aidatlara zam yaptığını iddia ederek Çalışanların maaş ve sosyal haklarında hiç bir iyileştirme olmadığını vurguladılar. Toplu İş Sözleşmesinde Yer almasını İstedikleri konuları Maddeler halinde kaleme alan YHT ve Marmaray çalışanları Bunları gerçekleştirecek bir Sendikaya üye olacaklarını belirttiler.

Bazı Sendika Üyeleri “Söyle Ona Hakkını Arayamayan Kesilmek için 1000 tane koç kendi menfaatini düşünen sahibi sandığı kişilerin bir Boynuz darbesiyle Elinden Kaçtığını duyurdu. Bundan Sonra Siz yolunuza biz Yolumuza dediğini tespit.” Şeklinde Sosyal medya üzerinden mesajlar paylaştı.

Bütün Bunlar yaşanırken Güvenlik-İş Sendikasının Sessiz kalması manidar bulundu. Birçok Sosyal medya platformunda bu yaşananlardan dolayı Sendikada İç kargaşanın Hakim olduğu Yönetimin Birbirine düştüğü iddia edildi.

Facebook adresimizden takip edebilirsiniz TIKLA

Güvenliğin Sesi Haber

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir