Özel Güvenlik Görevlilerine Şiddet Bitmiyor!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde meydana gelen bıçaklı saldırıda özel güvenlik görevlisi belinden yaralandı.

Özel Güvenlik Görevlilerine Şiddet Bitmiyor

Özel Güvenlik Görevlilerine Şiddet Bitmiyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde meydana gelen bıçaklı saldırıda özel güvenlik görevlisi belinden yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, olay, öğleden sonra Müftü Mahallesi Erdemir Caddesinde yaşandı. İddiaya göre, M.Ş. Kdz. Ereğli Belediyesinde özel güvenlik görevlisi olarak çalışan İlhan K.’nın (40) ikametine gelerek arkasından bıçakla saldırdı. Saldırgan olay yerinden hızla kaçarken yaralı için sağlık ekiplerine haber verildi.

Özel Güvenlik Görevlilerine Şiddet Bitmiyor

Kısa sürede olay yerine gelen sağlık görevlileri yaralıya ilk müdahaleyi burada yaptıktan sonra ambulansla özel hastaneye kaldırıldı. Yaralının hayati tehlikesi bulunmazken saldırgan ise polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Savcılık olayla ilgili olarak soruşturma başlattı.

Özel Güvenlik Görevlilerine yapılan saldırı ve şiddetlerin durdurulması için alınması gereken tedbirlerle alakalı görüşlerine baş vurduğumuz Güvenlik Birlik Sen Genel Başkanı açıklamalarda bulundu. Güvenlilik Birlik Sen Genel Başkanı Cemil İrban Yaptığı açıklamada Güvenlik Görevlilerine kimsenin Sahip çıkmadığını vurguladı. Özel Güvenlik Görevlilerinin Her yerde Şiddet baskı ve  mobinge maruz kaldıklarını ifade etti. İrban Güvenlik_İş Sendikasının Başlatmış olduğu Özel Güvenlik Görevlilerine Şiddete Hayır kampanyasını’da gerçekçi bulmadığını ifade ederek. Bunlar Önce Kendi üyelerine uyguladıkları Tehdit ve Mobing’i bıraksınlar bıraksınlar sonra diğer Güvenliklere şiddete karşı çıksınlar dedi. Kendi üyelerini Tehdit edenler Başkalarının Hakkını Koruyamaz dedi.  Cemil İrban Her türlü Şiddet Tehdit ve Mobing’e uğrayanların Güvenlik Birlik Sende Toplanmaları istedi.

Facebook adresimizden takip edebilirsiniz TIKLA

Güvenliğin Sesi Haber

Kaynak: İHA

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir