2020 Yılı Özel Güvenlik Sınavları Ertelendi!

2020 Yılı Özel Güvenlik 87. Temel Eğitim ve 63. Yenileme Eğitim Sınavları Ertelendi.  Her yıl belirli bir sınav takvimine göre yapılan özel güvenlik sınavlarının 2020 yılı Sınav Takviminde 5 Nisan 2020 Pazar Günü Yapılacağı İlan Edilen Özel Güvenlik 87. Temel Eğitim ve 63. Yenileme Sınavları Ertelendi.

ÖGG Sınavları Ertelendi

2020 Yılı Özel Güvenlik Sınavları Ertelendi!

Özel Güvenlik Kursuna Kayıt olup Eğitim alan ve Hale çalışan Güvenlik Görevlilerini ilgilendiren 87. Temel Eğitim ve 63. Yenileme Sınavlarının ne zaman yapılacağı konusu gündemi meşgul ediyor.

Özel Güvenlik 86. Temel Eğitim 62. Yenileme Eğitim Sınavının ardından özel güvenlik adayları 87. Temel Eğitim ve 63. Yenileme Eğitimi Sınavına katılacaklar. Hakkında Emniyet Genel Müdürlüğün’den Yapılan Açıklamaya göre;

Yenileme Eğitimine Katılanların ÖGG Kimlikleri Sınavların açıklandığı tarihe kadar Geçerli Olacak.

2020 Yılı Özel Güvenlik Sınavları Ertelendi! Devam eden özel güvenlik temel ve yenileme eğitimlerine ikinci bir talimata kadar ara verilebileceğinden, 20/03/2020 tarihi itibari ile özel güvenlik temel ve yenileme eğitim başlangıç bildirimi alınmayacaktır. ÖGNET sistemi üzerinden eğitim başlangıç bildirimleri de kapatılmıştır. Planlanan Hizmet içi eğitim atışları da Valiliklerce uygun görülecek ileri ki bir tarihte yapılmak üzere ertelenecektir. 05/04/2020 tarihinde yapılması planlanan Özel Güvenlik 87. Temel Eğitim ve 63. Yenileme Eğitimi Sınavının 06/06/2020 tarihinde yapılması planlanan Özel Güvenlik 88. Temel Eğitim ve 64. Yenileme Eğitimi Sınavı ile birlikte yapılacaktır.

21/04/2020 tarihinde yapılması planlanan Özel Güvenlik Görev Köpeği ve İdarecisi Sınavı ile 23/06/2020 tarihinde yapılması planlanan Hava limanlarının Kargo Bölümünde Görev Yapacak Patlayıcı Madde Tespit Görev Köpeği ve İdarecisi Sınavı daha sonra bildirilecek ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Devam eden özel güvenlik temel ve yenileme eğitimlerine ikinci bir talimata kadar ara verilecektir. Ertelenen sınavlar nedeniyle kimliğini yenileyemeyen özel güvenlik görevlileri ile görev hayvanı ve idarecisi kimliğine sahip kişilerin kimlik geçerlilik süreleri yapılacak olan ilk sınava kadar geçerli sayılacak, haklarında adli ve idari işlem yapılmayacak, bu kapsamda olup ta ÖGNET’ten bildirimi yapılamayan özel güvenlik görevlilerinin fiziki bildirimleri kabul edilecektir. Özel güvenlik işlemlerine ilişkin diğer konularda Valilikler tarafından alınan kararlar uygulanacaktır.

Facebook adresimizden takip edebilirsiniz TIKLA

Güvenliğin Sesi Haber

 

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir