Corona Virüsü ve Özel Güvenlik Görevlileri.

Dünyayı Etkisi Altına Alan Covid-19 Salgını Ülkemizi’de Etkisi Altına Aldı. Bugün İtibariyle Ülkemiz’de 131 Kişinin Vefat Ettiği Bildirildi.

Özel Bir Bankada Güvenlik Görevlisi Olarak Çalışan 44 Yaşındaki Kerem S. nin Vefatıyla Virüs Özel Güvenlik Görevlilerine’de Sıçradı.

Corona Virüsü ve Özel Güvenlik Görevlileri Açısında Alınması gereken tedbirleri. Güvenlik-İş Sendikası Kurucusu Eski Genel Başkanı Bolat ANKARALI’ya Sorduk.

 

Corona Virüsü ve Özel Güvenlik Görevlileri.

Dünyayı kasıp kavuran Corona virüsü Ülkemizi’de etkisi altına aldı. Sağlık Bakanımızın yaptığı Açıklamalara göre Bugün itibariyle Covit-19 Virüsü nedeniyle ölenlerin sayısı 168’e yükseldi. Hayatın her evresinde içinde olan ve her sektörde en önde Çalışan Özel Güvenlik görevlilerimiz. Özel Güvenlik Görevlilerinin Görev almadığı hemen hemen hiç sektör bulunmamaktadır. Covid-19 Virüsünden Bir Özel Güvenlik Çalışanın Hayatını kaybetmesi üzerine  Güvenlik-İş Sendikası Kurucusu Eski Genel Başkan Bolat ANKARALIya Özel Güvenlik Görevlilerinin Durumunu Sorduk.

Bolat Ankaralı Haber Sitemize açıklamalarda bulundu.

Ankaralı Açıklamasında Öncelikle Covit-19’dan Hayatını Kaybeden Özel Bir Bankada Güvenlik Görevlisi olarak çalışan  Kerem S.nin Ailesine ve Yakınlarına Baş sağlığı diledi. Konunun Önemine değinen Güvenlik-İş Sendikası Kurcusu ve Eski Genel Başkanı Özel Güvenlik Görevlilerinin Çalışma Hayatında Korumasız çalıştıklarını ifade etti. Bolat ANKARALI açıklamasında Özel Güvenlik Görevlilerinin Risk Gurupları İçinde Sağlık Çalışanlarından sonra en Riskli gurupta yer aldığını ifade etti. Özel Güvenlik Görevlilerinin Hastanelerde, Bankalarda, Birçok Kamu ve Özel Sektör İşletmesinde insanlarla yakın temas halinde bulunduğunu ifade ederek bunları için hiçbir koruyucu önlem alınmadığını ifade etti. Özel Güvenlik Görevlilerine acil Koruyucu malzeme ve ekipman sağlanmasını isteyen Ankaralı Hastane çalışanlarına sağlanan imkanların ayrım gözetilmeksizin tüm Özel Güvenlik Görevlilerine verilmesini istedi.

Özel Güvenlik Görevlileri Ölürken Ülke Covit-19 ile Mücadele Ederken Bazı Sözde Sendikacılar Özel Güvenlik Görevlilerinin Yaşadığı Sıkıntıları Görmezden Gelerek Tek Tip Elbise Gibi Suni Gündemle Uğraşmaktadır.

Corona Virüsü ve Özel Güvenlik Görevlileri.

Bolat ANKARALI Ülkemizin Çok Zor bir Dönemeçten geçtiği belirterek Herken Elini Taşın Altına koyması gerektiğini söyledi. Böyle bir Zamanda Güvenlik-İş Sendikası Başkanının Özel Güvenlik Görevlilerinin Tek sorunu Tek tip elbiseymiş gibi açıklamalarda bulunması esef vericidir dedi. Özel Güvenlik Görevlilerine Özellikle İşten Çıkarılanlara Sendikaların Sahip Çıkması gerektiğini ifade eden Ankaralı Bu dönemde Bu arkadaşlarımızın maaşlarının Sendikalarca karşılanmasını Önerdi. Ankaralı Ayrıca Özel Güvenlik Görevlilerinin Birçoğunun Koruyu Malzemeler olmadan Çalıştığını ifade ederek. Tek Tip Elbiseyle Uğraşacağınıza Bu İnsanlara Koruyu Malzeme Yardımı yapın Çağrısında bulundu.

Bu Günlerinde geçeceğini ifade eden Bolat ANKARALI.Bu zor Günlerde Özel Güvenlik Görevlilerinin Kendi Hijyen Kurallarına dikkat etmelerini, Maskesiz çalışmamalarını, Sosyal Mesafe Kuralına’da uymalarını istedi.

Facebook adresimizden takip edebilirsiniz TIKLA

Güvenliğin Sesi Haber

 

 

 

 

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir