Özel Güvenlikler İçinde Sıkı Tedbirler Alınmalı!

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, Koronavirüs tedbirleri kapsamında Özel Güvenlik Görevlilerinin iş yüklerinin daha da arttığını Belirtti. Kaplan; Özel Güvenlik çalışanlarının sağlığı ve güvenliği için daha sıkı tedbir alınması gerektiğini ifade etti.

Özel Güvenlik Görevlileri içinde sıkı tedbirler alınsın

Özel Güvenlikler İçinde Sıkı Tedbirler Alınmalı!

Yazılı bir açıklama yapan Kaplan, sayıları 300 bini geçen, Özel Güvenlik çalışanlarının Koronavirüs tedbirleri kapsamında  iş yükünün daha fazla arttığını ifade ederken; tedbirlerin yetersiz kaldığının altını çizdi.

Milletvekili Kaplan: “Yurt, hastane, banka, belediye gibi kurumlarda güvenliği sağlamak ve Koronavirüs tedbirleri kapsamında çalıştıkları kurumlarda “ateş ölçer” görevini de yapan Özel Güvenlik çalışanları, vatandaşlarımız ile fazla temas kurmasından kaynaklı Koronavirüsü kapma riski en yüksek meslek gruplarındandır. İş Hayatının ve Sosyal Hayatın içinde olan Özel Güvenlik görevlilerinin büyük risk taşıdıklarını ifade etti.

Özel Güvenlikler İçinde Sıkı Tedbirler Alınmalı!

Koronavirüs’ün en çok bulaşabileceği risk ve tehdit oluşturan karantina yurtlarında ve hastanelerde de Özel Güvenlik çalışanlarımız görevlerini sürdürmektedir. Bazı kurumların yeteri kadar maske, eldiven ve dezenfektan dağıtmadıklarını üzülerek öğreniyoruz. Basına ve kamuoyuna yansıyan bilgileri de göz önünde bulundurursak, hızlı yayılan bu virüsün özel güvenlik çalışanlarımız için de büyük tehdit olacağını görmekteyiz. Geçtiğimiz hafta haberlere de yansıyan, karantina yurdunda görev yapan Özel Güvenlik görevlisinin Koronavirüs testi pozitif çıktı. Sayıları 300 binden fazla olan bu meslek grubunda çalışanlar ve ailelerini göz önüne alırsak oldukça risk altında. Vakıa sayısının artmaması için, Özel Güvenlik çalışanlarımızın da sağlık ve hijyen tedbirleri arttırılmalıdır. Yetkilileri göreve davet ediyorum” dedi.

“ÖZEL GÜVENLİK FİRMALARI DA EKONOMİK OLARAK SIKINTIDA!”

Kaplan açıklamasının devamında Özel Güvenlik personeli yetiştiren firmaların da Koronavirüs tedbirleri kapsamından etkilendiğinin altını çizerek; Özel Güvenlik personeli yetiştiren firmalar da ne yazık ki bu süreçten ekonomik anlamda çok etkilenecek. Öğrenimlerin durduğu, sınavların ertelendiğini düşünürsek, bu firmalar da kiralarını ve elektrik, su, doğal gaz faturalarını ödemekte zorlanacak. Ayrıca eğitmenlerin ödemelerinde de aksaklık olmaması için en azından 3 aylığına aslında tüm ülkede hane, kurum, firma, vatandaş fark etmeksizin elektrik, su ve doğal gazın ücretsiz olması tüm vatandaşlarımızı ve işverenleri rahatlatacaktır” diye ifade etti.

Facebook adresimizden takip edebilirsiniz TIKLA

Güvenliğin Sesi Haber

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir