Özel Güvenlikler Can Sendikacılar Elbise Derdinde!

Özel Güvenlik Görevlileri Korona Virüsü Nedeniyle Canlarıyla Uğraşırken Bazı Kendini Bilmezler Hala Gündem Yaratma Peşinde Koşmaya Devam Ediyor. Özel Güvenlik Görevlileri Tek Tip Elbise Değil Koruyucu Elbise ve Ekipman İstiyor.

Özel Güvenlik Görevlilerinin Durumlarını Sektörün Önde Gelenlerine ve  Sendika Başkanlarına sorduk.

Özel Güvenlikler Can Derdinde

 

 

Özel Güvenlikler Can Sendikacılar Elbise Derdinde!

Ülkemizi Etkisini altına alan  Korona Salgını hayatımızı derinden etkilerken Sahada can siperhane çalışan Özel Güvenlik Görevlilerinin Durumunu Özel Güvenlik Sektörünün Önde Gelen isimlerine sorduk.

Konuyla İlgili Görüşlerini Aldığımız Güvenlik-İş Sendikası Kurucu Genel Başkanı. AGEHİD Akdeniz Özel Güvenlik Hizmetleri Derneği Onursal Başkanı ve Eski TÖGÜF (Tüm Özel Güvenlik Denekleri Federasyonu) Genel Sekreteri Bolat ANKARALI’ya Sorduk.

Bolat ANKARALI Haber Sitemize yaptığı açıklamada Özel Güvenlik Çalışanlarının Sorunlarını yapılması gerekenleri açıkladı.

Ankaralı, Öncelikle Hayatını Hiçe Sayarak Çok Zor Koşullarda PTT, Banka  Önlerinde İnsanları sıraya sokan Tüm Kamu Kurum kuruluşları ile Özel Sektörde Asgari Çalışma düzenine geçtiğini söyleyen Ankaralı. Maalesef Birçok İşyeri’nin kapanmasına rağmen Özel Güvenlik Görevlileri Tüm İş yerlerinde Azami şekilde Çalışmaya devam ediyor.

Özel Güvenlik Görevlileri Çok Zor Şartlarda ve İş Sağlığı ve Güvenliği Tedbiri Alınmadan çalıştırılıyor. Birçok İş yerinde 12 saat ve üstünde çalışıp 24 saat İstirahat Ediyorlar.

Bolat ANKARALI Özel Güvenlik Görevlilerinin Çalışma koşullarının biran Önce Düzeltilmesini istedi. Alınması gereken tedbirleri’de Sıralayan Ankaralı Bu Dönemde Özel Güvenlik Görevlilerine kesinlikle Maske Koruyu elbise ve ekin verilmesini istedi. Birçok İş yerinde Taşeron Şirketlerde çalışan personele Şirket yetkililerinin uğramadığını’da ifade etti. Özel Güvenlik Görevlilerinin Kendi Hallerine bırakıldığını kimsenin sahip çıkmadığı söyledi.

Sendikalar Bu dönemde Üyelerden aidat almamalı ve tüm çalışan Özel Güvenlik Görevlilerine Maske, Eldiven ve koruyu ekipmanları ücretsiz dağıtmalı!

Özel Güvenlikler Can Sendikacılar Elbise Derdinde!

Özel Güvenlik Görevlileri Canlarının derdine Düşmüşken maalesef piyasada Suni Gündem yaratmaya çalışan bazı Sendikacılar Hala Özel Güvenlik Görevlilerinin Tek tip elbise giymesinin peşine düştüğünü ifade etti. Ankaralı 19 İş Kolundaki Tüm Sendikalara Çağrı yaparak bu Dönemde Sendika üyelerinden aidat alınmamasını istedi. Yine Tüm Özel Güvenlik çalışanlarına Ücretsiz Maske, Eldiven ve Koruyucu ekipman dağıtılmasını istedi. Bu Dönemde İşten Çıkarılan Özel Güvenlik Görevlilerine Sendikalarca Maaş yardımı yapılmasını önerdi.

Ankaralı Sendikacılık Sosyal Medyada Bunlar geçecek Güzel Günler göreceğiz paylaşımları yapmakla olmadığını ifade ederek Elbette Her Kışın Sonu Bahardır. Elbette bu Günler Geçecektir Ama bu Kara Günlerde Sade Sosyal medya Sendikacılığı değil Sahada Özel Güvenlik Görevlilerinin Sorunları çözmek Esas omalıdır Dedi.

Güvenlik Birlik Sen Güvenlik Ve Savunma İşçileri Birliği Sendikası Genel Başkanı Cemil İrban’ın Konuyla İlgili Açıklamaları.

GÜVENLİKLER CAN SENDİKACILAR ELBİSE DERDİNDE

Cemil İRBAN Özel Güvenlik Görevlilerinin Çok Büyük Risk Altında Çalıştıklarını İfade ederek bazı İş yerlerinde Maske ve Eldiven bile verilmediğini Bu insanların bu ekipmanları Kendilerini ücretini ödeyerek  Aldığını İfade etti. Bu güne kadar birçok Kamu ve Özel Sektörde Çalışan Özel Güvenlik Görevlisine Virüs bulaştığını ifade etti. Maalesef Ülkemizde Kaç Özel Güvenlik Görevlisine Virüs Bulaştığının Kaçının Tedavi olduğunun Kaçının Vefat etiğinin bile bilinmediği söyleyerek Kendilerinin Bu Konuda bazı çalışmalar yaptıklarını ifade ederek Yakında kamuoyu ile Paylaşacaklarını söyledi.

Cemil İrban Üzülerek ifade etmek gerekirse Özel Güvenlik Görevlilerinin Birçok Mağduriyete Uğradığı bir Dönemde bunlarla Uğraşmak Yerine Yok Logo, yok tek tip elbise gibi konuların öne çıkarılmasını şiddetle kınadıklarını ifade etti.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir