Bende Korona Virüsü Varsa Herkese Bulaşsın!

Adana’da Çukurova Devlet Hastanesine yeni tip corona virüsü şüphesiyle getirilen bir kişinin, bahçede gezmesi üzerine kendisini uyaran Güvenlik Görevlilerine Saldırdığı ve “Bende varsa herkese bulaşsın” diyerek Özel Güvenlik Görevlilerine öksürdüğü öne sürüldü.

Özel Güvenlik Görevlileri Corona Riski Altında

Bende Korona Virüsü Varsa Herkese Bulaşsın!

Çukurova Devlet Hastanesinde yaşanan olayda, L.K. corona virüsü şüphesiyle acil servise getirildi. L.K. yapılan test sonucu beklenirken gözlem odasına alındı. Ancak kısa süre sonra acil servis kapısına çıktı.

Bende Korona Virüsü Varsa Herkese Bulaşsın!

Uyarıları dinlemeyen L.K. görevlilerle tartışmaya başladı. Tartışmada iki Özel Güvenlik Görevlisini darp edip “Bende varsa herkese bulaşsın” diye özel güvenlik görevlilerinin üzerine öksüren şahıs, polis ekiplerince etkisiz hale getirilerek gözaltına alındı.

Yine Özel Güvenlik Görevlisine Şiddet “HERKESE BULAŞSIN”

Darp raporu alan iki güvenlik görevlisi, şahıstan şikayetçi oldu. Güvenlik görevlilerinden Cüneyt Eşli, “Şahsı içerisi geçmesi için uyardığımda, ‘Ben içeri geçiyorsam siz de içeri geçin. Bende varsa herkese bulaşsın’ dedi. Yüzümü ve elimiz çizdi.” açıklamasında bulundu.

Gözetim altında tutulan L.K., test sonucunun çıkmasının ardından Fatih Polis Merkezine götürülecek.

Sağlık Çalışanlarına Şiddetin Durdurulmasına ilişkin kanunun TBMM den geçmesinden Hemen Sora böyle bir olayın yaşanması Özel Güvenlik Görevlileri içinde tepkiyle karşılandı.

Konuyla ilgili Haber Sitemize açıklamalarda bulunan Güvenlik Birlik Sen Genel Başkanı Cemil İRBAN Salgın dönemlerinde Özel Güvenlik Görevlilerinin hayatları risk altındayken Bazı Sendikaların Tek Tip Elbise Kampanyasını Şiddetle kınadıkları Kınadıklarını ifade etti. İrban Açıklamasında Bu Salgın Süresince Özel Güvenlik Sendikalarının Üyelerinden Aidat almamaları, İşini Kaybeden Özel Güvenlik Görevlilerine Sendikaların Maaş Desteği Sağlaması ve Sendika Üyeliğine bakılmaksızın Tüm Güvenlik Görevlilerine Maske ve Koruyucu ekipman dağıtılmasını İstediklerini ifade ederek Bu konuda sosyal Medyada Twitter  Üzerinden Özel Güvenlik unutmaz heçdeki ile kampanya başladıkları belirterek destek istedi.  Özel Güvenlik Görevlilerinin Canları bahasına verdiği mücadelede Aidat alan Sendikaların Seslerinin çıkmamasının Özel Güvenlik Görevlilerini Üzdüğünü ifade etti.

Geçtiğimiz günlerde de damlacık yoluyla bulaşan virüsü öksürerek başkasına geçirmeye çalışan pek çok kişi haberlere konu olmuştu. (İHA)

Güvenliğin Sesi Haber

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir