Özel Güvenliğin Görevlilerinin Gündemi Kıyafet Değil!

Ülkemizde Yaşanan Korona Salgınına karşı Canla Başla Mücadele Eden Özel Güvenlik Görevlilerinin Sorunları Tek Tip Elbise Değildir.

ÖGG-İş Sendikası Genel Başkanı Soner Güney Özel Güvenlik Görevlileri Canları Pahasına Korumasız bir Biçimde Çalışırken Suni Gündem Yaratanları Kınıyoruz dedi.

Özel Güvenlik Görevlileri

Özel Güvenliğin Görevlilerinin Gündemi Kıyafet Değil!

Özel Güvenlik Görevlileri Korona Salgınına Karşı Canla Başla Mücadele derken Bazı Kendini Bilmezlerin Suni Gündem yaratarak Yaşananları Görmezden Gelmesi Sendikaları ayağa kaldırdı. Güvenlik Birlik Sen Genel Başkanı Cemil İrban’ın Açıklamalarından Sonra ÖÖG-İŞ Sendikası Genel Başkanı Soner GÜNEY’ de Sesini yükseltti.

ÖGG-İŞ Sendikası Genel Başkanı Soner Güney Haber Sitemize Yaptığı açıklamada Çalışan Özel Güvenlik Görevlisi sayısının 330 bini bulduğunu ifade etti. Güney Türkiye’nin Her yerinde Canla Başla görev yapan, Şiddete uğrayan, Hastalığa yakalanıp vefat eden Özel Güvenlik Görevlilerinin görmezden gelindiğini söyledi. Sağlık Çalışanlarına Yönelik Şiddetin Önlenmesi Yasasının Çıktığını ifade eden Güney Bu Uygulama Kapsamına Tüm Güvenlik Görevlilerininde alınması Gerektiğini Söyledi.

Kimsenin Bizi Görmezden Gelmesine İzin Vermeyeceğiz.

Özel Güvenliğin Görevlilerinin Gündemi Kıyafet Değil!

Sayısal Anlamda Üyesi Çok olan Sarı Sendikalar, Kendini Ağa Baba Yerine Koyan Zavallılar Özel Güvenlik Görevlilerinin Üstünden Para Kazananlar Suni Gündem Peşinde Koşanlar Size Rağmen Bizler Her türlü mücadeleye devam edeceğiz. Korona Virüsünden dolayı Hastalananların vefat edenlerin Maaşını alamayanların haksızlığa uğrayanların Hatta intihar edenlerin vebali Sizlerin Boynunda kalacaktır dedi.

Gün Birlik Günüdür.

Bütün Bu olumsuzluklara karşı bizler Kendini Özel Güvenliğin Sorunlarına adayan Gerçek Sendikacılar, Dernekler, Şirketler, Kamu Kurum ve Kuruluşlarını Bu birlikteliğe Çağırdıklarını İfade eden Güney Varsın Onlar Küçük Gündemlerle oyalansın Bizler Özel Güvenlik Görevlilerinin Sorunlarının Çözümünde Mücadele edeceğiz. Bu vesile ile Özel Güvenlik Görevlilerinin Sorunlarının Konuşulacağı Bir çalıştayı 26-20 Haziran 2020 Tarihinde Özel Güvenlik Haftasında Toplayacağız. Bu Çalıştayın Sorunlarımızın Çözüleceği Gün olamasını Diliyorum Ve Tüm Özel Güvenlik Görevlerini, Sektöre yön verenleri katkı vermeye davet  ediyorum dedi.

Kaç Özel Güvenlik Görevlisi Korana Virüsüne Yakalandı Kaçı Vefat etti?

Haber Sitemize ulaşan Bir çok Özel Güvenlik Görevlisi Birçok sektörün Korana virüsü ile alakalı verilerinin bulunduğu ifade ederek Maalesef Özel Güvenlik Görevlileri ile ilgili böyle bir verinin bulunmadığını söylediler. Korana virüsünden en fazla etkilenen Meslek gurubunun sıralamasında en Üstlerde bulunan özel Güvenlik Görevlilerinin sorunlarının Gözardı edildiğini söylediler. Özel Güvenlik Görevlileri Kendilerinin Üvey evlat muamelesi gördüğünü ifade ederek Sendikaların Aidat almak peşinde koştuğunu sorunların çözümüne yönelik hiçbir girişimlerinin olmadığını ifade ettiler.

Sendikalar Aidat Almamalı, İşini Kaybeden Üyelere, Maaş yardımında bulunmalı Maske ve Koruyu ekipmanları Ücretsiz sağlamalı.

Bu günlerde Sendikaların üyelerinden Aidat alınmaması gerektiğini anlatan özel Güvenlik Görevleri, İşini Kaybeden üyelere maaş yardımında bulunmasını istediler. Ayrıca Sendikaların Üye Farkı Gözetilmeksizin Çalışan Tüm Özel Güvenlik Görevlilerine Maske Sağlamasını talep ettiler.

Özel Güvenlik Görevlilerinin Gündeminin Tek Tip Kıyafet Olmadığını ifade ederek Bu konunun 5188 sayılı yasada belirlendiğini ifade ettiler. Konuşulması gereken asıl konuların önüne bu tür suni gündemlerin geçmesinin kendilerini üzdüğünü ifade ederek Daha Özel Güvenliğe Şehitlik Hakkını bile alamayanların bizleri oyalamak adına yaptıkları açıklamaları dikkate almadıklarını ifade ettiler.

Güvenliğin Sesi Haber

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir