Özel Güvenlik Görevlisi İşe Yürüyerek Gitti!

İstanbul’da İki Günlük Sokağa Çıkma Yasağında Özel Güvenlik Görevlileri ve  Sağlık Çalışanları Olmak Üzere Birçok Çalışan Toplu Taşıma Araçlarının Yetersizliği Yüzünden Zor Anlar Yaşadı.

Sokağa Çıkma yasağı

Özel Güvenlik Görevlisi İşe Yürüyerek Gitti!

İstanbul’da sabah saatlerinde sağlık personeli, güvenlik görevliler, kamu hizmeti verenler işlerine gitmek için yollara çıktı. Ancak seferlerin az olması ve kısıtlı yolcu uygulaması nedeniyle çok sayıda kişi İETT duraklarında kaldı.

SAĞLIK PERSONELİ NÖBETİNE GEÇ KALDI.

O duraklardan biri de Şirinevler’deydi. İETT durağında bekleyen tıbbi sekreter Buket Alisinoğlu, “45-50 dakikadır bekliyorum. Covid laboratuvarında çalışıyorum tıbbi sekreterim. 3 tane otobüs geçti doluydu, alamadılar. Hala bekliyoruz işe geç gideceğim, yapacak bir şey yok. Ama inanın ayakta beklemekten işte çalışacak halim kalmayacak. 50 dakikadır ayakta bekliyorum. Yeterince efor sarf ettim zaten burada beklemekten” diye konuştu. Hemşire Semih Köseme ise, “25 dakikadır bekliyorum. 2 otobüs geldi, geçti binemedim, durmadı. İçindeki doluluktan dolayı, kısıtlamaya gidildiği için. Bir de sağlık çalışanıyım işe gideceğim bekliyorum. Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesinde hemşireyim. Nöbete geciktim, zaten kısıtlı hat var, 4 tane otobüs geçecekmiş baktığıma göre, bekliyorum. Gidemezsem arkadaşlarım bekleyecek benim yerime biraz. Onlar geç çıkacak ” şeklinde konuştu.

Hastane temizlik personeli Mihrinaz Binici de, “Bir saattir bekliyorum, 3 tane otobüs geçti ama kısıtlı olduğu için almıyor. Bekliyoruz yapacak bir şeyimiz yok. En azından sokağa çıkmayı yasaklıyorlarsa arabaları sıklaştırabilirler. Çalışan insanlar ne yapacak. Mesaj yağıyor sabahtan beri iş yerinden ama gidemiyoruz” dedi.

Özel Güvenlik Görevlisi İşe Yürüyerek Gitti!

“YARIM SAATTİR YÜRÜYORUM”

Sokağa çıkma yasağı kapsamı dışında olan özel güvenlik görevlileri’de Uygulamadan etkilendiler. İşe Yetişmesi gereken Bazı kişiler işe yürüyerek gitmek  zorunda kaldı.

Çalıştığı İş yerine gitmek için yola çıkan  özel güvenlik görevlisi Kamil Şimşek ise, “Yürüyerek geliyorum. Yaklaşık yarım saattir yürüyorum” dedi.

İş Yerine gitmeye çalışan Suat Yılmaz ise, “Şirinevlerden beri 15 dakikadır yürüyorum. Metrobüsler var ama yeterli değil birde sosyal mesafe kısıtlamasından dolayı binilemiyor bir otobüs vardı, o gelmedi” diye konuştu. İş yerlerine gitmek zorluk çeken birçok çalışan İTT gerekli tedbirleri almamasından şikayetçi oldu.(Kaynak DHA)

Güvenliğin Sesi Haber

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir