Tedavi Gören Güvenlik Amiri Korona’yı Yendi!

Siirt Devlet Hastanesinde güvenlik amiri olarak Çalışan Turgut Kayar (42), korona virüs nedeniyle uygulanan immün plazma tedavisi sonucu iyileşti. Yoğun bakımdan normal servise geçen Kayar, “Kendimi Yeniden doğmuş gibi hissediyorum” dedi.

Güvenlik Amiri Koronayı Yendi

Tedavi Gören Güvenlik Amiri Korona’yı Yendi!

Siirt’te ‘Covid-19’ teşhisi koyulan Turgut Kayar, özel güvenlik amiri olarak görev yaptığı devlet hastanesinde tedaviye alındı. Yoğun bakım ünitesinde koronavirüs nedeniyle tedavi gören Kayar’a, Malatya’daki Turgut Özal Tıp Merkezinden alınan immün plazma uygulandı. Kayar, immün plazma tedavisinin ardından iyileşme göstererek, yoğun bakım ünitesinden normal servise nakledildi.

“KENDİMİ YENİDEN DOĞMUŞ GİBİ HİSSEDİYORUM”

Tedavi Gören Güvenlik Amiri Korona’yı Yendi!

Hastanede görev yaparken, kendisinde koronavirüs tespit edildiğini anlatan Turgut Kayar, “Koronavirüs vakıaları geldiği ilk günden beri hastanede Güvenlik Amiri görev yapmaktaydım. Bir süre sonra kendimi iyi hissetmediğim için doktorlara başvurdum. Koronavirüs testim pozitif çıktı. Tedaviye alındım. Tedavim yoğun bakım ünitesinde devam etti. 15 gün boyunca tedavi gördüm. İmmün plazma tedavisi bana uygulandıktan sonra yoğun bakımdan çıkıp, normal servise alındım. Şu an iyiyim. Allah’ın izniyle taburcu olacağım. Kendimi yeniden doğmuş gibi hissediyorum” dedi.

Siirt Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Nesrin Atiş de Turgut Kayar’ın immün plazma tedavisiyle sağlığına kavuştuğunu belirterek, “Kendisi şikayetleri üzerine tedavi altına alındı ve sonucu pozitif çıktı. Hastamız, yoğun bakımının 5’inci gününde, Siirt Milletvekili Osman Ören’in girişimleri sonucu Turgut Özal Tıp Merkezinden getirilen kök hücre sayesinde normal odaya alındı. Şu an sağlık durumu iyi. Tedavisine normal serviste devam edilecektir” diye konuştu.

Özel Güvenlik Görevlileri Sağlık Çalışanları İle En Büyük Risk Gurubunda.

Özel Güvenlik Görevlilerinin Sağlık Çalışanları ile birlikte en büyük risk gurubunda oldukları ifade edil. Bir çok İş yerinde Özel Güvenlik  Görevlilerinin İnsanlarla sürekli temas halinde olduğu belirtildi.

Özel Güvenliğin Sesi Olarak Özel Güvenlik Görevlilerinin Seslerini duyurmanın görevimiz olduğunu bilerek tekrar Çağrı yapmak istiyoruz.

 Özel Güvenlik Görevlilerine sahip çıkınız.

Ülkemizin Zor günlerden geçtiği bu günlerde herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini bir kere daha hatırlatıyoruz. Sendikalardan Salgın bitene kadar üyelerden aidat almamalarını, Salgın nedeniyle işten çıkarılan üyelere maaş desteğinde bulunmalarını ve Sendikalı olup olmadığına bakılmaksızın tüm güvenlik görevlilerine koruyucu ekipman dağıtılmasını öneriyoruz. (Kaynak DHA)

Güvenliğin Sesi Haber

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir