Güvenlikler İçin İSG Kontrol Listesi Yayınlandı!

 Özel Güvenlik Görevlileri İçin Yeni Tip Korona virüsle Etkin Mücadele Kapsamında. Dikkat Edilecek Hususların Yer Aldığı Doküman ve Kontrol Listesi Yayımlandı.

Güvenlik Görevlileri İçin İş Sağlığı ve Güvenliği Listesi

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü. Bazı İş Yerleri ile Alakalı İş Sağlığı ve Güvenliği Doküman Listesi Yayınladı.

Güvenlikler İçin İSG Kontrol Listesi Yayınlandı!

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünce Yayınlanan Yeni Tip Korona Virüsle Etkin Mücadele edilmesi kapsamında İş Güvenliği ve Sağlığı Doküman listesi yayınladı. Bilgilendirme Güvenlik Görevlileri, Akaryakıt  İstasyonları,İSG’ler, Atık Toplama İşyerleri, Unlu Mamul İmal ve Satış Yerleri, Şantiyeler ve Yapı İşlerinde Çalışanlarını Kapsamakta.

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İnternet Sitesinde yaptığı açıklamada Özel Güvenlik Görevlilerinin İş Sağlığı ve Güvenliği Açısından alması gereken tedbirlerin İçerdiği bir Doküman ve Kontrol listesi yayınladı. İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünce  Güvenlik Görevlilerinin; Yeni Tip Korona virüs Salgınından Korunmalarına Yönelik Kontrol Listesi ile Güvenlik Görevlilerinin Çalışmalarında Yeni Tip Korona Virüs ile Mücadelede Dikkat edecekleri Hususları içermektedir. Özel Güvenlik Çalışanlarının Yeni Tip Korona Virüsü ile Mücadelede En riskli Guruplar içinde yer aldığı ifade edildi.  Özel Güvenlik Görevlilerinin İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünce Yayınlanan Dokümanları İndirip mutlaka bu kurallara uymaları gerektiği belirtildi.

Bilindiği Gibi Birçok Özel Görevlisinin Korona Virüsü Nedeniyle hayatını kaybettiği, bir çoğununda Hastanelerde tedavi altında olduğu ifade edildi. Özellikle Özel Güvenlik Görevlilerinin Çalıştığı iş yerlerinde İş Sağlığı Ve Güvenliği tedbirlerinin alınmasını önemi bir kez daha hatırlatıldı. Yayınlanan Kontrol Listesinin İş Güvenliği Uzmanlarının ve Risk Analizi yapanların dikkat etmesi gereken hususların belirtidiği ifade edildi.

Güvenlikler İçin İSG Kontrol Listesi Yayınlandı!

Güvenlik görevlileri çalışmalarında Yeni Tip Korona virüsle etkin mücadele etmek maksadıyla dikkat edilecek hususlara ilişkin Genel Müdürlüğümüzce hazırlanan dokümanlar ve kontrol listeleri tarafların istifadesine sunulmak üzere yayımlanmıştır.

Güvenlik Görevlilerinin; Yeni Tip Korona virüs Salgınından Korunmaya Yönelik Kontrol Listesi Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Güvenlik Görevlileri Çalışmalarında Yeni Tip Korona virüs İle Mücadelede Dikkat Edilecek Hususlar Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir