Hastanede Çalışan Güvenlik Görevlisi Korona’ya Yenildi!

Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Özel Güvenlik Görevlisi Olarak Çalışan Murat Çidam korona virüs nedeniyle vefat etti. Vefat eden 45 yaşındaki Murat Çidam 20 gün önce korona virüse yakalanmıştı.

Özel Güvenlik Görevlisi Korona'dan Öldü

Korona Virüsü Nedeniyle Hayatını Kaybeden Güvenlik Görevlilerinin Sayısı Gün Geçtikçe Artmaya Devam ediyor.

Hastanede Çalışan Güvenlik Görevlisi Korona’ya Yenildi

Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Özel Güvenlik Görevlisi Olarak Çalışan Murat Çidam korona virüs nedeniyle vefat etti.

Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Sarıyer Ek Binasında özel güvenlik görevlisi olarak çalışan Çidam yaklaşık 2 haftadır yoğun bakım servisinde tedavi görüyordu. Son günlerde durumu ağırlaşan Çidam, dün akşam saatlerinde tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.

İstanbul Tabib Odası Yetkililerinin Açıklamalarına göre İstanbul’da çalışan 2000 yakın Sağlık Personelinin Enfekte olduğu ifade edildi. Enfekte olanlar arasında Özel Güvenlik Çalışanlarınında Yer aldığı ve sayılarının bir hayli kabarık olduğu ifade edildi.

Korona’dan Ölen Özel Güvenlik Sayısı Gün Geçtikçe Artmaya Devam Ediyor.

Hastanede Çalışan Güvenlik Görevlisi Korona’ya Yenildi!

Özel Bir Bankada Çalışan Özel Güvenlik Görevlisinin ardından Korona virüsten Vefat eden Güvenlik Görevlisi Sayısında ciddi bir artış yaşandığı ifade edildi. Özel Güvenlik Görevlilerinin Bir çok Kamu ve Özel Sektör İş yerinde İnsanlarla sürekli temas altın olduğu ifade ifa edilirken bazı İş yerlerinde Maske ve Koruyucu ekipman bulunmadığı iddia edildi.

Sendikalar Sessiz.

Haber Sitemizi arayan Özel Güvenlik Görevlileri kendilerinin Sahipsiz bırakıldığını iddia etti. Sendikaların Kendilerine Sahip Çıkmadığını İfade eden Özel Güvenlik Görevlileri Bizlerin ödediği aidatlarla  Kendileri Evlerinde yatarak Maaş alırken bizler için hiçbir çalışma yapılmadığını ifade ettiler.

Özel Güvenlik Görevlileri Haber Sitemizin Destek Verdiği Sendikaların Üyelerinden Bu dönemde aidat almaması. Maske ve koruyu ekipmanı Bulunmayan Özel Güvenlik Görevlilerine Bedelsiz dağıtılması ve İşini Kaybeden Özel Güvenlik Görevlilerine Maaş yapılması gerektiği söylediler. Özel Güvenlik görevlilerin Birçok iş yerinde üvey evlat Muamelesi  Gördüğünü ifade ettiler.

Maalesef Bu dönemde İşçileri Temsil Ettiğini Öne süren TÜRK-İŞ ve HAK-İŞ ‘in Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına yazdığı Toplu İş Sözleşmelerinin Ertelenmesi talebiyle Sınıfta Kaldığını ifade ettiler.

Güvenliğin Sesi Haber

 

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir