Güvenlik-İş İl Başkanları Sendikadan Umudunu Kesti!

Güvenlik-İş Edirne İl Temsilcisi KYK Çalışanlarını Toleyiş Sendikasına üye olmaya davet etti.

Güvenlik-İş İl Başkanları Sendikadan Umudunu Kesti!

Güvenlik-İş Sendikası Edirne İl Temsilcisi Candoğan Ceylan KYK’larda Yetkili Sendikanın Toleyiş olduğunu Söyleyerek Üyelerin Bu Sendikaya Üye olmalarını İstedi.

Güvenlik-İş Edirne İl Temsilcisi KYK Çalışanlarını Toleyiş Sendikasına üye olmaya davet etti. Candoğan Ceylan, Sosyal Medya üzerinden yaptığı açıklamada halen Güvenlik-İş Üyesi olan 696 Sayılı KHK ile Kadroya geçen Üyelerinin Toleyiş’e Üye olmalarını istedi. Candoğan Ceylan KYK’larda Tek Yetkili Sendikanın Toleyiş Olduğunu İleri sürerek İstifa etmeden bu Sendikaya geçmelerini istedi.

Güvenlik-İş İl Başkanları Sendikadan Umudunu Kesti!

Yıllardır Güvenlik-İş Yönetimi Başta Genel Başkanları Olmak Üzere 696 Sayılı KHK ile Kadroya Geçenlerin 19 İş Kolunda kalacağını Söylemişti.

Güvenlik-İş İl Başkanları Sendikadan Umudunu Kesti! 696 Sayılı KHK çıktığı Günlerde Gündeme gelen İş Kollarının Değişeceği söylemlerine karşı Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı ve yönetimi Sürekli gerçekleşmeyecek sözlerle üyelerini oyaladığı iddia edildi.

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı sürekli Konuyu çözeceğini dile getirerek İçişleri Bakanıyla Görüştüklerini bu sorunun çözüleceğini iddia  etmişti. Hatta konuyla ilgili  Esas İş Yardımcı iş ayrımı gözetilmeksizin güvenliklerin 19 İş Kolunda kalmasını istemişlerdi. Fakat bugüne kadar bunların hiçbiri gerçekleşmedi yine Özel Güvenlikleri Kendilerinin gerçek dışı sözlerle kandırıldığını iddia etiler.

Güvenlik-İş Yönetimi Üyelerini Başka Sendikalara peşkeş mi Çekiyor?

Güvenlik-İş İl Başkanları Sendikadan Umudunu Kesti!

Güvenlik-İş Edirne İl Temsilcisinin bu açıklamalarına Karşı Kocaeli İl Temsilcisi Muhammet Ali Tatlıgül yine Sosyal medya üzerinden zehir zemberek cevap verdi. Tatlıgül ifadesinde “yıllardır Güvenlik ayrı İşkolu kalsın Güvenliği başka İş kolları temsil edemez grev yapamaz diye bağırdık durduk.

Güvenliği Güvenlik anlar temizlik yada başka İş kollarında olmamız kanunumuza aykırı dedik. Şimdi biz Güvenlikler geleceğimizi bu işi yapmayan görevimize ters düşen İş Kollarına gitmek için can atıyoruz.

Zaten sistemin istediği bizi hepimizi her işi yapan aynı iş kolunda toplamak vasıfsız işçi statüsüne sokmak.

Tüm İşçileri kapsayan Sözleşme yapıldığında sen nasıl Silah, Risk,erken emeklilik isteyeceksin.

Bugün Yapılan üyelikler birilerinin ekmeğine yağ sürüyor” ifadelerini kulladı.

Bolat ANKARALI Böyle Bir Yasanın Çıkma İhtimali Yok dedi!

696 Sayılı KHK ile Kadroya geçen Özel Güvenlik Görevlilerini İş Kollarının Değişmesini Güvenlik-İş Sendikası Kurucu Genel Başkanı Bolat Ankaralıya Sorduk.

Bolat Ankaralı TBMM verilen Yasa taslağının iktidar partisi veya Cumhurbaşkanlığınca verilen bir teklif olmadığını belirterek böyle bir yasanın çıkmayacağını ifade etti. Ankaralı çıkarılması istenen yasa teklifinin 6356 sayıl Sendikalar ve Toplu İş Sözlemesi yasasıyla çelişeceğini söyledi.

Bolat Ankaralı 696 Sayılı KHK nın hazırlanması çalışmalarında Kendilerinin bu sorunu çözecek iki teklifi dile getirdiklerini ifade ederek Kimsenin bunun üzerinde durmadığını söyledi. Ankaralı bu konunun iki çözümü vardı biri Özel Güvenlik Görevlilerine Sözleşmeli Memurluk verilmesi idi fakat Sendikalar üye kaybedecekleri için İşçisin Sen İşçi Kal Söylemiyle Güvenlikler Mağdur edildi. Dün Üye Kaybedecekleri için bu fikri savunanlar bugün de Üyelerinin neredeyse tamamını yakını kaybetme aşamasına geldi dedi.

İkinci Çözümün yine kendisi tarafından dile getirildiğini ifade eden Bolat ANKARALI 696 sayılı KHK çıkması aşamasında Kamuda çalışan Tüm Özel Güvenlik Görevlilerinin İçişleri Bakanlığı Bünyesinde Sivil Savunma Genel Müdürlüğüne Bağlanmasını kadrolarının burada olmasını istediklerini ifade etti. Ankaralı Bu Sistemde’de  Özel Güvenlik Görevlileri 19 İş kolunda toplu olarak temsil edilebilecekti. O zaman Kadroları Sivil Savunma Genel Müdürlüğünde olacaktı Maaşlarını Çalıştıkları iş yerlerinden alacaklardı. Buda Kabul görmedi çünkü bu sitem Diğer Sendikaların işine gelmeyeceği açıktı. Bu İşten En karlı Çıkan Diğer İş kollarındaki Sendikalar oldu. Onlar Kulis yaptı baskı yaptı istediklerini aldı . Maalesef Kamuda çalışan Özel Güvenlik Görevlileri 20 İş koluna dağıtılarak birlikte örgütlenmelerinin önüne geçildi.

Sistemin İstediği oldu Özel Güvenlik Sıradanlaştı. Şimdi Birileri Tek tip Elbise derdine rozet derdine düşmüş bunlar sadece gündem değiştirmektir dedi.

Güvenliğin Sesi Haber

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir