Özel Güvenlik Görevlileri Cam Kabinde Çalışsın!

“Güvenlik görevlisi ile ziyaretçi arasında bir metre mesafe olmalı. Eğer üst araması yapacaksa maske, gözlük veya yüz korucuyu kullanmalı”

Özel Güvenlikler Cam kabinde çalışsın

 

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Özel Güvenlik Görevlilerinin Çalışmasına yönelik alınması gereken tedbirleri açıkladı.

Özel Güvenlik Görevlileri Cam Kabinde Çalışsın!

Özel Güvenlik Görevlilerinin Korona virüs’ün çıktığı günden beri devam eden çığlıklarını Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Duydu.

Gerek Özel Güvenlik Görevlileri Gerekse Haber sitemiz ve Bazı Sektör Öncülerinin Dile getirdiği İş Sağlığı ve Güvenliği Tedbirlerinin alınması çağrılarını Bilim Kurlu Gündemine aldı.

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu, banka, PTT, Karantina Merkezleri gibi yerlerde çalışan güvenlik görevlilerine yönelik bir rehber hazırladı. Tavsiye rehberinde şunlar yer aldı:
-Güvenlik görevlilerinin yüz yüze temas ihtimalini azaltmak için cam kabinlerde çalışmaları iyi olur. Böyle bir imkan yoksa kuruma girenlerle güvenlik görevlileri arasında en az bir metre mesafeyi sağlayacak şekilde düzenlemeler yapılmalı.
– Görevli, üst araması yaparken maske, gözlük veya yüz korucuyu kullanmalı.
– Vücut salgılarıyla gözle görülür bir kirlenme ihtimali yoksa eldiven takmamalı. Çünkü sık sık değiştirilemeyen eldivenler, kirlenmeye yol açabilir.
– Görevli, iş mahallinden dinlenmek için ayrılırsa kullandığı ekipmanı çıkarıp evsel atık kutusuna atmalı.
– Maskeler nemlendikçe ve kirlendikçe yenisi ile değiştirilmeli.

HASAR GÖRMÜŞ MASKE TAKMAYIN!

Özel Güvenlik Görevlileri Cam Kabinde Çalışsın!

Bilim Kurulu, Covid19’dan korunmak için sağlık çalışanlarının taktığı N95/FFP2 ve tıbbi maskelerin kullanılması için yeni kurallar belirledi. Kurul “Açıkça hasar görmüş veya nefes alması zor olan herhangi bir maske kullanılmamalı. Maske, çıkarılmadan hastalar arası geçişlerde sekiz saat takılabilir. Kişiye özel maskeler el hijyeni sağlandıktan sonra çıkarılmalı” dedi.

Konuyla İlgili Açıklamalarda Bulunan Güvenlik-İş Sendikası kurucu Genel Başkanı Bolat Ankaralı.

Özel Güvenlik Görevlilerinin Kalabalık Guruplarla En yoğun etkileşimde olduğunu ifade etti. Ankaralı Özel Güvenlik Görevlilerinin Çalıştıkları bir çok yerde Hiçbir koruyucu önlem olmadan sadece maskeyle çalıştığını belirtti. Bolat Ankaralı Bir çok Özel Güvenlik Görevlisinin Covid19’da Vefat ettiği İfade etti.

Bolat Ankaralı; Bütün bunlara karşın Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunun almış olduğu tavsiye ve hazırladığı rehbere Öncelikle Özel Güvenlik Çalıştıran kurumların uymasını zorunlu olduğu dile getirdi.  Özel Güvenlik Görevlileri Bilim kurulunun Önerdiği Ekipmanların biran önce Kurumlarca Özel Güvenlik Görevlilerine Dağıtılmasını ve Bilim Kurulunun önerdiği kurallara uyulmasının sağlanmasını istedi.

Güvenliğin Sesi Haber 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir