TYP’li Özel Güvenlik Görevlileri Kadro İstiyor!

Toplum Yararına Programlar Çerçevesinde Okullarda Çalışan Özel Güvenlik Görevlileri Kadro İstiyor.

TYP Özel Güvenlikler Kadro İstiyor

TYP’li Olarak MEB Bünyesinde Okullarda Çalışan Özel Güvenlik Görevlileri Normal Şartlarda 8 Ay Çalışıp İşten Çıkarıldıklarını Belirterek Kadro Talebinde Bulundular.

TYP’li Özel Güvenlik Görevlileri Kadro İstiyor!

Genellikle Okullarda Özel Güvenlik Görevlisi Olarak Çalışan, İş Kur Kanalıyla İşe alınan ve ücretleri İŞ Kur tarafından Ödenen Güvenlik Görevlileri. Okluların Bitimiyle İşlerini kaybettiklerini 4 ay boş kaldıklarını evlerine Ekmek götüremediklerini belirterek Kendilerinin Mağdur edildiklerini belirttiler.

Korona virüs nedeni ile okulların kapatılmasının üzerine Typ kapsamında çalışan işçiler çeşitli kurumlara görevlendirilmişler ve bu virüsün yoğun olduğu dönemlerde, işlerini aksatmadan çalışmalarını sürdürdükleri bilinmektedir. Bu şekilde çalışan Özel Güvenlik Görevlileri Çalışma sürelerinin Haziran ayında dolacağını ve yine işsiz kalacakları endişesini yaşadıklarını ifade ettiler. Boş Kaldıkları Süre içinde Prim gün sayısını tamamlayamadıkları için İşsizlik Maaşı’da alamadıklarını ifade eden Güvenlik Görevlileri mağduriyetlerini dile getirerek sorunlarına çözüm bulunmasını istediler.

TYP’li Güvenliklerin Sorunlarına Çözüm Bulunmalı.

TYP’li Özel Güvenlik Görevlileri Kadro İstiyor

Geçmişte ,CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, İŞKUR aracılığı ile TYP kapsamında işe alınan özel güvenlik görevlilerinin sorunlarını TBMM gündemine taşımıştı. Uğur Bayraktutan; Toplum Yararına Programlar kapsamında İŞKUR vasıtasıyla okullarda göreve başlatılan özel güvenlik görevlilerinin işçi sayılmadıkları için hiçbir hakka sahip olamadıklarını, kıdem tazminatı, ihbar tazminatı, sendikalaşma hakkı ve sosyal yardımlardan mahrum kaldıklarını söyleyen Artvin Milletvekili, bu personelin kalıcı olarak istihdam edilmesinin binlerce öğrencinin okuduğu kurumlarda oluşabilecek güvenlik sorununun da ortadan kaldırılması hususunda büyük fayda sağlayacağını belirtmişti.

MEB’de Çalışan TYP Güvenlik Görevlileri Kadro İstiyor Kampanyası Başlatan, TYP’li Güvenlikler Üç bin İmza Toplamalarına Rağmen Sorun Çözülemedi.

TYP’li Özel Güvenlik Görevlilerince 1 yıl Önce Başlatılan TYP Güvenlik Görevlileri Kadro İstiyor kampanyasında üç bin İmza Toplanmasına rağmen Sorunun Çözülemediği ifade ettiler.

Okullarda Çalışan TYP’li Güvenlik Görevlileri her senenin Sonunda İşsiz kalma endişesi yaşadıklarını ifade ettiler. Ayrıca İş Kur Tarafından Her Yıl yapılan alımlarda 35 Yaş kısıtlaması getirildiğini İfade eden Özel Güvenlik Görevlileri mağdur olduklarını söylediler.

Sorunlarına Çözüm Arayan TYPli güvenlik Görevlileri kendilerine Kimsenin sahip çıkmadığını belirttiler.

Güvenliğin Sesi Haber Olarak Çocuklarımızı emanet Ettiğimiz Bu Güvenlik Görevlisi Arkadaşlarımızın Yanlarında olacağımızı Sorunlarını dile getirmeye devam edeceğimizi belirtiriz.

Güvenliğin Sesi Haber

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir