Ülkemizde 1 Mayıs Korona Gölgesinde Kutlandı!

Bu yıl 1 Mayıs Bütün Dünyada Korona Virüs Tedbirleri Dolayısıyla Meydanlar da Coşkulu Kalabalıklar  Yerine Basın açıklamalarıyla kutlandı.

1 Mayıs Kutlamalarına Korona Damgası

DİSK Başkanlar Kurulu Taksime Yürümek İstemesi Üzerine Heyette bulunanlar Başkan Arzu Çerkezoğlu İle birlikte Gözaltına Alındı. Türk-İş Konfederasyonu Bu Yılki 1 Mayıs kutlamalarını Sağlık Çalışanlarına adadı. Hak-İş Konfederasyonu ise Taksim Anıtına Çelenk Bıraktı.

Ülkemizde 1 Mayıs Korona Gölgesinde Kutlandı!

Her Yıl İşçilerin Katımıyla coşkuyla kutlanan 1 Mayıs Emek Dayanışma Günü kutlamalarına bu yıl Korona Virüs damgasını Vurdu. Kısıtlı Katılımla kutlanan 1 Mayıs Törenleri her Yıl olduğu gibi yine olaylı başladı. DİSK Genel Merkezinde Toplanan DİSK’e bağlı sendikaların Başkanları ve Bazı Milletvekilleri Taksime Kadar Yürümek İstemesine polis karşı çıktı. DİSK Genel Başkanı ve Bağlı Sendikaların Başkanları ile Bazı Milletvekilleri Çelenkle Birlikte Yürüyüşe geçti 25-30 Kişilik guruba polis Müdahale etti, çıkan arbedede Çelenk parçalandı DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğolu ve gurup Gözaltına alındı. Milletvekilleri Polisin Gözaltı kararına karşı çıksa da DİSK yöneticileri gözaltına alındı. TÜRK-İŞ ve HAK-İŞ Konfederasyonları Genel Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Birlikte Sosyal Mesafe kurallarına Riayet ederek Taksim anıtına Çelenk Bıraktılar.

 Türk-İş Konfederasyonu Bu Yılki 1 Mayıs kutlamalarını Sağlık Çalışanlarına adadı.

Ülkemizde 1 Mayıs Korona Gölgesinde Kutlandı!

Bu yılki kutlamaları Sağlık Çalışanlarına adayan TÜRK-İŞ Konfederasyonu Yaptığı Basın açıklamasında ” Bugün 1 Mayıs ..Emek Dostlarımızla birlikte, Haklarımız ve taleplerimiz için mücadelemizi yükselteceğiz, işyerlerinde  ve meydanlarda haykırdığımız gündür 1 Mayıs.

Sendikalar, Emek Örgütler, aralarındaki ayrılıklardan kurtulup bir araya gelmek zorundadır. Önümüzdeki Yıl hep birlikte 1 Mayısı alanlarda kutlamalı, işçinin taleplerini bir ağızdan seslendirmeliyiz. Emeğin Hak ve çıkarlarını birlikte koruyup geliştirmeliyiz.” Şeklinde ifade edildi.

HAK-İŞ Konfederasyonu Yaptığı Açıklamalarda TİS Sürecinin Derhal Başlatılmasını İstedi.

HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan; “696 Sayılı KHK işe Kadroya geçen İşçilerin TİS sürecinin Derhal Başlatılması İstiyoruz.” Dedi. HAK-İŞ Konfederasyonundan yapılan açıklamada 1977 yılında Hayatını kaybeden emekçiler ve İş Kazalarında Hayatları kaybeden İşçilerde anıldı.

Ülkemizde 30 Büyük Şehir ve Zonguldak’ta uygulanan Sokağa Çıkma yasağı Olduğu için İşçiler Meydanları dolduramadılar.

Diğer İllerde İse Sosyal Mesafe kurallarına uyularak Basın Açıklamaları yapılmak suretiyle 1 Mayıs Emek Dayanışma Günü kutlandı.

Güvenliğin Sesi Haber 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir