Yılın Elemanı Seçti Sonra İşten Attı!

LOOMIS 10 Yılın Elemanı Seçtiği Özkan Ünlü’yü Sendikaya Üye Olduğu İçin İşten Attı!

LOOMIS 10 Yılın Elemanı Seçtiği Özkan Ünlü'yü Sendikaya Üye Olduğu İçin İşten Attı!

OGG-İŞ Sendikası Başkanı Soner Güney LOOMIS’de Çalışan Özel Güvenlik Görevlilerine uygulanan Sendikasızlaştırma Operasyonunun Son Hızla Devam Ettiğini Belirtti.

Yılın Elemanı Seçti Sonra İşten Attı!

Küresel Sermayenin Önde gelen Şirketlerinden Para ve Değerli Eşya Nakil Hizmetleri veren LOOMIS 1o yılın elemanı seçtiği Özkan Ünlü’yü 2011 yılında 10 yılın elemanı olarak seçti. Aradan 8 yıl geçtikten sonra Şirket Bünyesindekilerin Sendikal Örgütlerini kırmak için 18.02.2019 tarihinde İşten Attı. İşten Çıkarma gerekçesi olarak’da personel Fazlalığını gerekçe gösterdi.

LOOMIS’de Neler Oluyor?

Yılın Elemanı Seçti Sonra İşten Attı!

LOOMIS’de Çalışan Özel Güvenlik Görevlileri 2014 yılından beri örgütlenme çalışmaları yürütmekteydi. Bu Örgütlenme Çalışmaları 22.02.2019 Tarihinde Güvenlik-İş Sendikasının Yetki Başvurusunda bulunması Üzerine Şirket Çalışanlar üzerinde baskıyı genişleterek Çalışanları işten atmaya başladı. Öte yandan Şirket Güvenlik-İş Sendikasının Yetki Müracaatına itiraz ederek Konuyu Mahkemeye taşıdı. Bu dönemde Sendikaya üye olan Çalışanların çoğunu işten attı.

Öyle’ki LOOMIS Çalışanlara baskıyı inanılmaz boyutlara taşıdı. Şirket Olarak 2011 yılında son 10 yılın elemanı seçilen Özkan Ünlü bile İşten atılanlar arasında yer aldı. Şirket Yetkileri Özkan Ünlü’den Güsod’a Gönderilmek üzere Resim İstemesinden 4 gün Sonra İşten çıkarıldı.

Güvenlik-İş Sendikası İşten Çıkarmalara Karşı Üyelerin Yanında durmadı.

ÖGG-İŞ Sendikası Genel Başkanı Soner Güney Yaptığı açıklamada Güvenlik-İş Sendikasının LOOMIS’de çalışanların Haklarını korumadığını Çalışanları adeta İşverenin önüne atarak mağdur ettiğini ileri sürdü. Kendilerinin Sendika olarak mağdur olan Özel Güvenlik Görevlilerinin haklarını savunmak için Çalışmalar yaptığını ifade etti.

OGG-İŞ Sendikası Başkanı Soner Güney LOOMIS’de Çalışan Özel Güvenlik Görevlilerine uygulanan Sendikasızlaştırma Operasyonunun Son Hızla Devam Ettiğini Belirterek bunun karşısında mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

ÖGG-İŞ Sendikası Açıklama Yaptı.

ÖGG-İŞ Sendikası tarafından yapılan açıklamada;

“…İsviçre Kökenli LOOMIS Şirketinde çalışan 1.100 Özel Güvenlik Görevlisinin Başlattığı Sendikal Çalışmalar üzerine yaptığı Baskı ve Haksızlıklara Dur Diyoruz.”

LOOMIS’in Pandemi Nedeniyle İşten Çıkarmanın Yasaklandığı Şu Günlerde İşçi Çıkarmanın Yasak olmasına Rağmen Hukuk tanımaz bir biçimde İşçi Çıkarmaya devam ettiğini İfade etti.

Yapılan Açıklamada TC. Anayasasının 333-51  maddeleri ve 6356 sayılı Sendikalar Kanunun 3-17-25 maddesi  Hükümlerine göre Çalışanların Çalışanların Sendikalara üyeliklerinin engellenemeyeceği dile getirildi.

Güvenliğin Sesi Haber 

 

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir