AVMler Pandemiden İşçi Çıkarmaya Devam ediyor!

Bursa Nilüfer Endülüs Park Rezidans AVM’de Çalışmakta olan 25 Özel Güvenlik Görevlisi ve Temizlik Elemanı Pandemi Nedeniyle İşten Atıldı.

AVMler Pandemiden İşçi Çıkarmaya Devam ediyor!

Mehmet Ziya Arslan ve Mustafa Barutçu Tarafında Bursa’nın İlk Üstü Açılır AVM’si olarak Şatafatlı Bir Açılışla 2016 Yılında Hizmete Girmişti. Birçok Yerli ve Yabancı Markayı İçerisinde Barındıran AVM  Uzun Bir Süreden Beri Çalışanlarının Maaşlarını Ödemiyor.

AVMler Pandemiden İşçi Çıkarmaya Devam ediyor!

AVMler Pandemiden İşçi Çıkarmaya Devam ediyor!

2016 Yılında Büyük bir Törenle Hizmete Giren Bursa’nın İlk üstü açılır AVM’si ünvanını alan Endülüs AVM Yönetimsel Hatalardan Kaynaklı olarak 2019 Aralık Ayından itibaren Özel Güvenlik ve Temizlik çalışanlarının ücretlerini aksatarak ödemeye başladı. Firma Çalışanlarına değişik zamanlarda ödemelerin düzene gireceğine dair güvence vereceğini söylese’de Bu Sözler Gerçekleşmedi. Dünyada Yaşanan Korona Salgını sebebiyle Ülkemizde’de AVM’lerin kapanması kararı Üzerine Şirket yönetimi  10 Nisanda Çalışanların İş aktini Fesh etti.

AVMler Pandemiden İşçi Çıkarmaya Devam ediyor!

Çalışanların Maaş, İhbar ve Kıdem Gibi Yasal Hakların Hiçbiri Ödenmedi!

AVMler Pandemiden İşçi Çıkarmaya Devam ediyor!

Çalışanlar AVM’nin Kapanması Üzerine İşverenden Alacaklarının ödenmesi talep etmek için işyerine geldiklerinde Sorunlarını çözecek bir Muhatap bulamadılar. 25 Özel Güvenlik ve Temizlik çalışanın hak ettikleri ücretler ödenmediği için Mağduriyetlerinin giderilmesi için Hukuki yollara başvurmak için Av. İlker BAŞER’e Vekalet verdiler.

Av. İlker BAŞER’e Vekalet vermelerinin üzerine, Hakkımızı aramak için Mahkemeye başvurmamızı Engellemek Maksadıyla Şirket müdürü olan Ertan Bacaz adlı Şahsın Tehdit ve Baskılarına maruz kaldıklarını ifade ettiler. Ertan Bcaz’ın Dava açmaktan vaz geçin ödemelerinizi yapacağız şeklinde kendilerini oyalamaya çalıştığı ifade eden Özel Güvenlik Görevlileri haklarını sona kadar arayacaklarını ifade ettiler.

Endülüs Park Rezidans ve AVM Çalışanları Basın Açıklaması Yaptı.

İşten Atılan Ücretleri Ödenmeyen Mağdur İşçiler yaptıkları Basın Açıklamasında;

DEĞERLİ BASIN MENSUPLARI,

Bizler Bursa Nilüfer Endülüs Park Rezidans ve AVM de Çalışmakta olan Özel Güvenlik Görevlisi ve Temizlik Hizmeti Veren Çalışanlarız.

Mehmet Ziya Arslan ve Mustafa Barutçu Tarafında 2016 Yılında Bursa’nın İlk Üstü Açılır AVM’si olarak hizmete Giren Endülüs Park AVM Bünyesinde Birçok Yerli ve Yabancı Markayı Bünyesinde Barındırmaktadır.

Birçoğumuz Bu İşyerinin Açıldığı Günden beri Bu iş yerinde çalışmaktayız. Bizler Burada Evlerimize Ekmek Götürmek ve Ailelerimizin geçimini temin etmek için çalışıyoruz.

Fakat Maalesef 2019 yılının aralık ayından beri bizler düzenli maaşlarımızı alamamaktayız.
İşveren tarafından Sürekli oyalama Oyalanarak bu gün yarın şeklinde aylardır hak ettiğimiz ücretleri alamamaktayız. Bizlerin Emeğimizin karşılığı olan maaşımızdan başka biç bir geliri yoktur.

Artık Bizler kredi kartı, kredi borçlarında dolayı icralarla maket borçlarıyla ev sahiplerinin tacizleriyle uğraşmaktayız.

Bu yapılan zulüm değilde nedir.

Bu Yaşananlar Devam Ederken İşveren Düzenli olarak Maaşlarımızı ödemezken Salgın Nedeniyle Çalıştığımız İş yeri Kapatılması ile Durumumuz daha da vahimleşti.

Hiçbir Şekil İşveren Ve temsilcilerine ulaşamıyoruz. İşveren Vekili Olan Güvenlik Müdürü Ertan Bacaz Tarafından Sürekli oyalanmaktayız. Bu da yetmezmiş gibi Hakkımızı aramak için Mahkemeye başvurmamızı da Engellemek Maksadıyla Şirket müdürü olan Ertan Bacaz adlı Şahsın Tehdit ve Baskılarına maruz kalmaktayız.

Son Olarak İşveren AVM nin Kapandığını gerekçe göstererek Biz Özel Güvenlik ve Temizlik Hizmet çalışanlarının Sözleşmelerini Tek Taraflı olarak Fesih etti.

Birçoğumuz 4 aydır maaşlarını alamadığı gibi Yasal Haklarımızı da alamamaktayız.

Bursa’nın Sayılı Firmalarından Olan Endülüs Park Rezidans ve AVM şirketi Sahip ve yöneticileri Kendileri Lüks içinde yaşarken Biz Emeği ile geçinenleri açlıkla karşı karşıya bıraktı.

Bizleri Mağdur edenlere Şunu Hatırlatmak İsteriz ki;

Zulümle Abad Olunmaz!

Bizler Artık Bu Haklı Mücadelemizde sesiz kalmayacağız susmayacağız Haykırmaya devam edeceğiz.

Artık bıçak kemiğe dayandı bizim boş vaatlere karnımız tok İşverenden işçilerin maaş ve Diğer Kanuni alacaklarının derhal ödenmesini tek talebimizdir.

Ya İşveren Bizim Maaşlarımızı ve Tüm Haklarımızı Ödeyecek Aksi takdirde AVM lerin açılacağı Gün olan 11 Mayıs 2020 den itibaren Endülüs Park Rezidans ve AVM Sosyal Mesafe Kuralına Bağlı Kalarak Oturma Eylemi Başlatacağız.

Kamuoyuna Saygıyla duyururuz.

Endülüs Park Rezidans ve AVM Mağdurları.” İfadelerine yer verdiler

Güvenliğin Sesi Haber 

 

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir