İstanbul’da Özel Güvenlik Görevlisi Cinayeti!

Çekmeköy’de bulunan sitenin güvenlik görevlisi Halis P. iddiaya göre tartıştığı site sakini Kadir T. tarafından silahla vurularak öldürüldü. Olayın ardından evine dönüp balkondan “polis çağırın” diye bağıran Kadir T. gözaltına alındı.

ATEŞ ETTİKTEN SONRA EVİNE DÖNDÜ

İstanbul’da Özel Güvenlik Görevlisi Cinayeti!

İddiaya göre olay saat 16.00 sıralarında Çekmeköy’deki Sultançiftliği Mahallesi Atatürk Caddesinde gerçekleşti. Manolya Sitesinde yaşayan Kadir T. tartıştığı sitenin güvenlik görevlisi Halis P.’yi silahla birkaç el ateş ederek ağır yaraladı. Ardından 7. katta bulunan evine dönen Kadir T.’nin bir süre sonra balkona çıkıp “polis çağırın” şeklinde bağırdığı öğrenildi.

HAYATINI KAYBETTİ

İstanbul’da Özel Güvenlik Görevlisi Cinayeti!

Silah sesleri üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, şüpheli Kadir T.’yi gözaltına aldı. Çevredeki vatandaşlar tarafından Sancaktepe Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’ne götürülen Halis P.’nin yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybettiği öğrenildi.

Görgü tanığı Adem Kişi, “Evden çıktım, Taşdelen’e gidiyordum. Güvenliğin oraya yaklaştım, kırtasiyenin oradan baktım Halis Amcayla tartışıyordu. O arada zaten hemen ateş etmeye başladı. Olay bu şekilde gelişti. 15 el kadar ateş etti. Halis Amcayı iyi biliriz sessiz, sakin biriydi. Kimseye zararı yoktu, namazında, niyazın daydı. Aralarındaki özel meseleyi bilemiyorum. Oğulları falan geldi. Ambulansı bekleyemeden polis eşliğinde hastaneye gitti.” dedi.

Güvenliğin Sesi haber Sitesi olarak Özel Güvenlik Görevlilerine yapılan Şiddeti Kınıyoruz. Bu konuda acil tedbir alınmasını gerekli olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz. Özellik Sitelerde Görev yapan Özel Güvenlik Görevlileri için Hiçbir Koruyu tedbirin alınmadığı açıktır. Türlü olumsuzluklara rağmen Hayatı pahasına görevini yerine getiren Özel Güvenlik Görevlileri görevleri başında hayatlarını kaybederken Şehitlik Hakkının verilmemesini anlamıyoruz. Tüm Özel Güvenlik Sivil Toplum Kuruluşlarına ve TBMM’de görev yapan Milletvekillerine bir kez daha çağrıda bulunuyoruz. Özel Güvenlik Görevlilerinin Sorunlarının Çözülmesinde Lütfen duyarlı olunuz. Öncelikle 5188 Sayılı Yasanın Değiştirilerek beş yılda bir yapılan yenileme eğitimlerinin Kaldırılmasını. Görevi başında Vefat eden Özel güvenlik Görevlilerine Şehitlik Hakkının verilmesi 350 bin civarında Çalışan Özel güvenlik görevlisinin talebidir.

Güvenliğin Sesi Haber 

Kaynak: DHA

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir