PTT Personeline 2.000 TL Covid-19 Desteği!

Ptt Yönetim Kurulu Aldığı Karar Gereği Covid-19 Günlerinde Fedakarca Çalışan Tüm Personeline Net 2.000 TL Destek Ödemesi Yapılmasına Karar Verdi.

Ptt Çalışanlarına 2.000 TL Destek

Ptt’de Yetkili Memur-Sen Konfederasyonuna Bağlı Birlik Haber-Sen Sendikası nın Talebi Üzerine PTT Yönetim Kurulu Destek Ödemesine Karar Verdi.

Ptt Personeline 2.000 TL Covid-19 Desteği!

Ptt ve Bağlı İş Yerlerinde Yetkili olan Birlik Haber-Sen Sendikası Ptt çalışanlarına Salgın nedeniyle destek ödemesi yapılması talebinde bulundu. Sendika Talebinde tüm Ptt çalışanlarına Memur, İşçi ve Şirket Personeli ayrımı Gözetilmeksizin ayrımsız olarak ödenmesini talep etti. Ptt yönetim Kurulu Sendikanın Teklifini dikkate alarak salgın döneminde çalışan Özel Güvenlik ve Temizlik Personeli’de dahil 2.000,00 TL Destek Ödemesi yapılmasına karar verdi.

İşçi Sendikalarının Üye Olduğu Sendikaların Sesinin Çıkmadığı dönemde Birlik Haber-Sen Sendikasının girişimleriyle destek ödemesinin Yapılması çalışanları memnun etti.

Ptt’de Tüm Çalışanlara Ayrımsız Covid-19 Desteği.

Ptt Personeline 2.000 TL Covid-19 Desteği!

Ptt Yönetim Kurulu aldığı kararda; Ptt Personelinin Covid-19 Salgınının Ülkemizde yayılımının en aza indirilmesi amacıyla; mücadeleyi ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik olarak kamu hizmetlerinin aksatmayacak şekilde ayrım, sevk, dağıtım ve gişelerde fedakarca çalışmaktadır denildi.

Yönetim Kurulu Kararında Personelin; 16.03.2020 tarihinden itibaren günün ilk ışıklarından akşamın geç saatlerine kadar büyük bir özveriyle görev yapıp vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermek için dağıtım sahasının her kademesinde fiilen çalışan; dağıtıcı başdağıtıcı, postacı, başpostacı, ayrım ve kabulde çalışan tüm personel. KDM, PDM, KİM ve PİM’de çalışan, müdür, şef, veznedar, muhasebe memurları, şoför, hizmetli, temizlik ve güvenlik ile merkez ve merkezlere bağlı şubeler. Mobil araçlarda gişede fiilen çalışan tüm personele, kontrol görevi yapan uzman, şef ve amir ile veznedarlara. PİM ve dağıtım merkezlerinde dağıtıcılar ve postacılar dışında görev yapan sosyal yardım ödemelerinin operasyon işlerini gerçekleştiren personel, şoför, güvenlik ve temizlik görevlilerine. 399 sayılı KHK’ya tabi, idari hizmet, sözleşmeli ve firma personeli ayrımı gözetilmeksizin; idari izinli olmayıp fiilen görev yapan personele net 2.000,00 TL destek ödemesi yapılması uygun görülmüştür denildi.

Ödemeler En Geç 22.05.2020 Tarihine Kadar Gerçekleşecek.

16 Mart 2020 tarihi ile 16 Mayıs 2020 tarihleri arasında Fiili olarak Çalıştığı Başmüdürlüklerince tespit edilen Tüm personel ayrım yapılmaksızın ödenecek. Bayram Öncesinde yapılacak olan Destek Ödemesinin Çalışanların bir nebzede olsa yüzünü güldüreceği ifade edildi.

Güvenliğin Sesi Haber 

Ptt Çalışanlarına 2.000 TL destek

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir