Güvenliklerin Sürekli Çalışma Talepleri Devam Ediyor!

TYP’li Özel güvenlik görevlileri geçici değil, sürekli çalışmak istiyor!

Typ'liler Süreklilik İstiyor

Güvenliklerin Sürekli Çalışma Talepleri Devam Ediyor!

Mersin’in Erdemli ilçesinde özel güvenlik görevlileri bir araya gelerek basın açıklaması yaptı. İŞKUR bünyesinde kura ile işe alınan özel güvenlik görevlileri, 30 Haziran tarihinde sona erecek görev süresinin ardından işsiz kalacaklarını belirterek, artık geçici değil sürekli görev yapmak istediklerini söyledi. Türkiye’nin Birçok il ve ilçesinde Seslerini Duyurmak için Basın Açıklamaları yapan Typ li Özel Güvenlik artık Seslerinin Yetkili Makamlarca duyulmasını istiyor. Bu güne kadar kimsenin kendileri ile ilgilenmediğini ifade eden Typ li Özel Güvenlik görevlileri mağduriyetlerinin biran önce giderilmesini istiyor.

İŞKUR bünyesinde kura ile işe alınan özel güvenlik görevlileri, geçici değil sürekli çalışmak istiyor.

Güvenliklerin Sürekli Çalışma Talepleri Devam Ediyor!

Bir okulda özel güvenlik görevlisi olarak çalışan Ayşe Makça Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında MEB’e bağlı devlet okullarında görev yaptıklarını belirterek, “Bizler, okulda çalışan Özel Güvenlikler 24 ay çalışma sınırı getirilen süreli işçileriz. Çalışma süremizin kısıtlı olması, biz güvenlik görevlileri için sıkıntı oluşturmaktadır. Özel Güvenlik Görevlileri kadro istemiyor, ama süreklilik istiyor. 30 Haziran’da süremiz doluyor ve işten çıkacağız. Bu bizi çok üzüyor. Ben ve arkadaşlarım 30 Haziran’da işsiz kalmak istemiyoruz” dedi.

Okulların Kapanması ile İşsizlikle Karşı Karşıya Kalan Typ’li Çalışanlar Seslerini Türkiye’nin Her Yerinde Duyurmaya Çalışıyor.

İlçede başka bir okulda görevli Hilmi Yılmaz ise görev yaptıkları okullardaki tüm öğrenci, öğretmen ve veliler tarafından yakından tanındıklarına dikkat çekerek, “Okula nereden bir tehlike gelir, çevrede kuruma ve öğrenciye zarar verebilecek hangi tür etkenler var çok iyi biliyoruz. Özel Güvenlik Görevli değişikliği iyi değil. Ancak 30 Haziran günü yaklaştıkça strese giriyor, işsiz kalacağımızı düşünerek üzülüyoruz. Şu anda Türkiye’de 30 bin özel güvenlik görevlisi var. Bu insanlar 30 Haziran’da işsiz kalacak. Bizler işsiz kalmak istemiyoruz. Artık süreklilik istiyoruz. Bizlere yardımcı olunmasını istiyoruz” diye konuştu. Typ’li Çalışan Bazı Özel Güvenlik Görevlileri 24 aylık sürenin kendilerinin devamlı çalışmak istediklerini vurguladılar. (DHA)

Güvenliğin Sesi Haber 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir