Muhalifler Güvenlik-İş Sendikası iyi Yönetilemiyor dedi!

Güvenlik-İş Sendikası Üyeleri 2011-2016 Yıllarındaki Mücadeleci Sendika Ruhunu Arıyor.

Muhalifler Güvenlik-İş Sendikası iyi Yönetilemiyor dedi!

Erdal Ervan “Sendika Yönetiminin Kendilerine Muhalefet Edenleri Sindirmeye Çalışıyor” İddiasında Bulundu.

Muhalifler Güvenlik-İş Sendikası iyi Yönetilemiyor dedi!

Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası Kurucusu ve Eski Mali Sekreteri Erdal ERVAN Sitemize açıklamalarda bulundu. Erdal Ervan Açıklamalarında Güvenlik-İş Sendikası yönetiminin Kendilerine muhalefet eden üyeleri ve delegeleri sindirmeye çalışıyor dedi.

Erdal ERVAN Kendisinin Yönetimde görev aldığı dönemlerde de muhalefet ettiğini fakat Genel Başkan ve Yönetim kurulunun diğer üyelerinin kendisine istediklerini yaptıramadıkları için 2019 Yılında yapılan Genel Kurulda yönetime almadıklarını ifade etti. Kendisinin Sendika üyelerinden Toplanan aidatların Avukat Levent ATABAY’a Usulsüz bir biçimde aktarıldığını, ve Sendikada Bazı Gayri Resmi giderleri Naylon Fatura kullanarak kapadıkları için Ankara Cumhuriyet Savcılığına Suç duyurusunda bulunduğunu Fakat kendisinin tehdit edildiğini Söyledi.

Muhalefet Ettiğim İçin Şikayet edildim.

Muhalifler Güvenlik-İş Sendikası iyi Yönetilemiyor dedi!

Konuyla İlgili Genel Başkan Yardımcısı Fevzi KARATAŞ Hakkında Tehditten dava açıldığını ifade etti. Bu arada Genel Başkan Yardımları ve Genel Başkanının içkili mekanlarda resimlerinin Çıkması üzerine tehditlerin arttığı gibi Ömer Çağırıcı, Ahmet Durcuk, Fevzi Karataş ve Galip Bektaşın Kendisi Hakkında Kişisel Bilgileri yaydığı gerekçesi ile Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundukları fakat Kendisi Hakkında takipsizlik kararı verildiğini ifade etti.

Güvenlik-İş Sendikası Üyeleri 2011-2016 Yıllarındaki Mücadeleci Sendika Ruhunu Arıyor.

Güvenlik-İş Sendikası İyi Yönetilemiyor

Güvenlik-İş Sendikası İyi Yönetilemiyor

Güvenlik-İş Sendikası iyi Yönetilemiyor

Güvenlik-İş yönetiminin İşveren karşısında tamamen teslimiyetçi bir duruş sergilediğini toplu iş sözleşmelerinde üyeleri memnun edecek kazanımlar elde edemediğini ifade etti. Erdal Ervan örnek Olarak Ptt PAL güvenlik Şirketi ile yapılan toplu sözlenin birçok maddesinin İşverenin Baskısı ile konulduğunu ifade etti. Toplu Şözleşme’de Kanuna aykırı olarak Disiplin kurulu üyeleri 2 üye sendika tarafından 2 üyede İşverence belirlenmesi gerekiyordu. Fakat Yine İşverenin isteği ile Sendika Tarafından 2 üye İşveren Tarafından 3 üye şeklinde TİS’e konuldu dedi.

Erdal ERVAN 2019 Yılında Antalya’da Güvenlik-İş Sendikası Kurucular Kurulunun Toplandığını ifade ederek Güvenlik-İş Sendikasında gerçek bir muhalefet oluşturduklarını tüm muhalif kanatları bir arada toplayarak mücadele ettikleri söyledi.

Güvenlik-İş Sendikası Üyelerinin Kurulduğu dönemlerdeki Eylemleri ile barajı aştıklarını ifade ederek Sendikanın biran önce Kurcu ayarlarına dönmesi gerektiğini ifade etti.

Sürekli yalanlar söyleyerek olmayacak işleri olacakmış gibi gösterip üyeleri kandırmaya kimsenin hakkının olmadığını ifade etti.

Güvenliğin Sesi Haber 

 

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir