Güvenlik-İş Sendikasını Kim Yönetiyor?

Güvenlik-İş Sendikası Mali Sekreteri Erdal ERVAN Seçimden Hemen Sonra “Banka İşlemleri ile İlgili Yetkilerinin Yönetim Kurulu Tarafından Kaldırıldığını Fakat Diğer Kurumlarda Yetkili Kendisini Göründüğünü” İfade Ederek Güvenlik-İş Sendikasını Kim Yönetiyor? Sorusunu Sordu.

Güvenlik-İş Sendikası Yönetiminin Kendisi İle İlgili Kamu ve Özel Kurumlardaki Yetkilerini Kaldırmadığından Dolayı Mağdur Olduğunu Dile Getirdi.

01.12.2015-07.04.2019 tarihinde Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikasının Genel Mali Sekreteri Olarak Görev Yaptığını İfade eden Erdal Ervan; 07.04.2019 Tarihinde yapılan Genel Kurulda Sendika yönetimine seçilemediğim den dolayı görev süresinin sona erdiğini söyledi. Ervan “Yeni yönetim kurulu ertesi günü bankalardaki yetkimi hemen kaldırdı. Ama sendikanın bir çok resmi kurumunda yetkim hala devam ediyor. Elektrik, su, GSM, İnternet, Sgk, Vergi dairesi vs. yetkilerim hala devam ediyor ve beni arıyorlar.  Sendikada görevli benim yetkimi kullanan ve yönetim kurulu ne iş yapıyor anlamış değilim” dedi.

Sanki sendikayı ayrıldığım halde ben yönetiyorum.

“Sanki sendikayı ayrıldığım halde ben yönetiyorum. Sendikaya seçilen bu yöneticiler sendikayı yönetmekten aciz, basiretsiz olduklarını bir kez daha gördüm. Bir gün Seydişehir emniyet Müdürlüğünden bir Polis memuru acilen Seydişehir emniyet müdürlüğüne gelmemi söyledi. Bende Antalya’da olduğumu birkaç güne geleceğimi söyledim. Yetkili acil olarak gelmem gerektiğini söyleyince işimi gücümü bırakıp Seydişehir’e geldim” dedi.

Sendikaya Ait GSM Hatlarından Biri Gaziantep’de Çalıntı Telefonda Kullanılmış!

“Emniyete gittiğimde hayretler içinde kaldım. Güvenlik ve savunma işçilerinin yetkilisi olarak çağrıldım. Gsm sendika hatlarından bir tanesinde Çalıntı bir telefondan kullandığını öğrendim. Polis memuru arkadaşlara yetkili olmadığımı söylememe rağmen Yetkili sen görünüyorsun dediler. Yetkili olmadığıma dair belgeleri Sunarak ifade verdim.”

Kimlik Kartımı Yenileme Müracaatımda Gaziantep’de Hırsızlık Soruşturulması Sebebiyle Kimliğimi alamadım

Erdal ERVAN Aynı şekilde Özel Güvenlik Kimlik kartımı yenilemek için başvurduğunu. “Gaziantep’te hırsızlık suçundan bir davam olduğundan dolayı kimliğimi veremeyeceklerini söylediler.” Kimlik Kartımı alamadığı için Çalışamadığını ifade eden Ervan kimlik içinde bekliyoruz dedi.
“Sendikada yetkili olmadığım halde kendi görevlerini yapmayan basiretsiz yöneticiler yüzünden vaktimi boşa harcıyorum.
Yetkimi kaldırmadıklarından dolayı günde en az bir telefonla muhatap oluyorum. Kurumlardan beni aramamalarını yetkili olmadığımı söylüyorum yetkili hala sen görünüyorsun diyorlar kaldırın diyorum sendika kaldıracak diyorlar.
Bende sendikaya yazı yazıyorum ama hala sendikadan bir sonuç alamıyorum. Sendika yöneticileri kendilerini yönetemiyorlar üyelerin hakkını nasıl alacaklar anlamış değilim dedi . Güvenlik-İş Sendikası Yönetim Kurulunun görevini yapmadığı için mağduriyet yaşadığını ifade etti.
Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir