Maske Uyarısı Yapan Güvenlik Görevlisi Bıçaklandı!

Antalya Muratpaşa İlçesindeki Muratpaşa Cami’inde  Güvenliği Olarak Çalışan Özel Güvenlik Görevlisi Bıçaklandı!

Özel Güvenliğe Şiddet Bitmiyor

Antalya’da bir kişi, maskesiz camiye girilmeyeceği uyarısı yapan güvenlik görevlisini bıçakla yüzünden yaraladı.

Maske Uyarısı Yapan Güvenlik Görevlisi Bıçaklandı!

Edinilen bilgiye göre olay saat 08.30’da tarihi Muratpaşa Cami avlusunda meydana geldi. 47 yaşındaki güvenlik görevlisi Hikmet Öğünç, tarihi Muratpaşa Cami’nde sabah mesaisine başladı. Bir süre sonra camiye gelen bir kişi maskesiz Camiye girmek isteyince Öğünç, uyarı yaptı. Madde bağımlısı olduğu iddia edilen kişi güvenlik görevlisi ile tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi ile ikili arasında arbede yaşandı. Şüpheli üzerindeki bıçakla Öğünç’ü bıçakla yüzünden yaraladı. İkili arasındaki arbede çevredekilerin araya girmesiyle son buldu. Olayın ardından çevredekiler durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi. İhbarla bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Güvenlik görevlisi görüntülenmemek için uzun süre güvenlik kulübesinden çıkmadı. İlk müdahalesi güvenlik kulübesinde yapılan Öğünç, polislerin ikna etmesiyle ambulansla hastaneye kaldırıldı. Polis, güvenlik görevlisinden eşkalini aldığı şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

Camiye Maskesiz Gelen Bir Kişiyi Maske Takması için uyardı.

Maske Uyarısı Yapan Güvenlik Görevlisi Bıçaklandı!

Olaya müdahale eden Mehmet Güneş, abdest almak için camiye geldiğini belirterek,“ Cuma olduğu için abdest almaya geldim. Güvenlik görevlisi maskesiz olan şahsa giremeyeceğini söyledi. O da cebinden çakıyı çıkardı. Maskesizdi o nedenle uyarı yapıldı. Yasak olmasına rağmen dinlemedi. Tartışma ve boğuşmalar oldu. Biz müdahale etmesek arkadaşımız ölebilirdi. Müdahale etmesek şüpheli bıçağı kalbine saplamıştı. Biz müdahale ettik.” dedi.

Özel Güvenlik Görevlilerine Şiddet Bitmek Bilmiyor.

Gaziantep’e Bağlı Oğuzeli İlçesi Devlet Hastanesinde Hasta Ziyaretine gelen Hasta yakınları ile Başka bir bir gurubun Kavgası esnasında üç Güvenlik Görevlisi Yaralanmıştı. Yaralanan Güvenlik Görevlilerinin ikisinin bıçaklan yaralandığı  bildirildi.

Özel Güvenlik Görevlilerine yapılan şiddetin bir türlü önüne geçilememesinin ve bununla ilgili Kanun biran önce çıkmasının Özel Güvenlik Görevlilerini üzdüğü dile getirildi.

Özel Güvenlik Görevlileri Özellikle Sağlıkta Şiddet yasası benzeri bir yasanın Özel Güvenlik Görevlileri içinde çıkarılmasının önemine değindiler. Ayrıca Özel Güvenlik Görevlileri kendilerine şehitlik hakkının’da verilmesini talep etti.

Güvenliğin Sesi Haber

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir