Güvenlik İş Kolundaki Sendikalara Kötü Haber!

19 GÜVENLİK ve SAVUNMA İş Kolunda Faaliyet Gösteren Sendikaların Üyeleri Başka sendikalara Geçiyor!

Güvenlik İş Kolundaki Sendikalara Kötü Haber!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 15 Haziran 2020 Tarihinde Yayınladığı Genelge İle Belediyelerde Çalışan 19 İş Kolundaki İşçilerin; İş Kolunu Değiştirdi.

Güvenlik İş Kolundaki Sendikalara Kötü Haber!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Çalışma Genel müdürlüğü 15 Haziran 2020 Tarihinde yayınladığı bir genel ile Belediyeler bünyesinde kurulan şirketlerde çalışanların Şirketin Esas İş Koluna Geçirilmesini istedi. Bakanlık’tan İller İdaresi Genel Müdürlüğü ve Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğüne Gönderilen yazıda “İş Kolları Değişiklikleri ivedilikle yapılmalıdır” denildi.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü İller İdaresi Genel Müdürlüğü ve Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğüne Gönderdiği yazıda; 696 sayılı KHK ile taşerondan Kadroya geçen işçilerin iş kollarına ilişkin “Geçiş Hükümlerinin” Belediye Şirketleri açısından 30 Haziran 2020 tarihinde sona ereceği ve bu tarihten sonra iş kolları bildiriminin “Asıl işin girdiği İş Kolundan yapılması gerektiği hatırlatıldı.

Güvenlik İş Kolundaki Sendikalara Kötü Haber!

Yalancının Mumu Yatsıya Kadar yandı!

Güvenlik İş Kolundaki Sendikalara Kötü Haber!

19 Savunma ve Güvenlik İş kolunda faaliyet Gösteren Bazı Sendikalar ve Yöneticileri Senelerdir üyelerine 19 İş Kolunda değişiklik yapılacak tasarı mecliste şeklindeki yalanlarla üyelerini kandırdığını hatırlatan Özel Güvenlik Görevlileri; Yalancının Mumu Gerçekten’de yatsıya kadar yandı dediler.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bazı Sendikaların Sendikaların Yalanlarını bu Genelge ile açığa çıkardı. Yıllardan beri 696 Sayılı KHK ile Özel Güvenlik Görevlilerinin İş Kollarının Değiştirileceği ve Özel Güvenliklerin Parçalanarak Başka İş kollarına Geçirileceğini Söyleyen Güvenlik-İş Sendikası Kurucusu ve Eski Genel Başkanı Bolat ANKARALI  Yaptığı açıklamada 19  Savunma ve Güvenlik İşkolunda faaliyet Gösteren ve Özel Güvenlik Görevlilerinin Örgütlendiği Sendikaların Sınıfta kaldığını öne sürdü.

Özel Güvenlik Görevlileri Bölünmek ve Parçalanmak Suretiyle Etkisiz Hale Gerilmek İsteniyor.

Güvenlik-İş Sendikası Eski Genel Başkanı Bolat Ankaralı Özel Güvenlik Görevlileri Bu Genelgenin Akabinde Ekim Ayında Kamuda Çalışan Tüm Özel Güvenlik Görevlilerinin İşkolları değişecek ve Özel Güvenlikler Kamuda Güvenlikleri Temsil Etmeyen Sendikaların İnsafına bırakılacak dedi. Özel Güvenlik Sendikalarının Üye sayılarının Giderek azaldığına dikkat çeken Ankaralı Yakında Sendika falan Kalmayacak dedi. Yıllardan beri Verilen Mücadelelerin Heba edildiğini ifade eden ANKARALI Bu sürecin Özel Güvenlik Sendikalarınca iyi yönetilemediğini ileri sürdü.

Kamuda Çalışan Tüm Özel Güvenlik Görevlilerinin Kadro Yönünden Sivil Savunma Genel Müdürlüğü Bünyesine Alınarak 19 İşkolunda Kalmaları Sağlanmalı.

Bolat ANKARALI Özel Güvenlik Görevlilerinin Haklarının Korunması Bakımından Tek Çatı altında toplanması ve Örgütlenmesine dikkat çekti. ANKARALI, Böylelikle Özel Güvenlik görevlileri Bölünüp Parçalanmadan 19 İş Kolunda Örgütlenebilir dedi.

Güvenliğin Sesi Haber

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir