Öğrencilere Uygulamalı Silah Atış Eğitimi Verildi!

Yükseköğretim Kurumu (YÖK) İle Özel Güvenlik Denetleme  Başkanlığı Arasında İmzalanan protokol Gereği; Meslek Yüksekokulları Özel Güvenlik ve Koruma Programındaki Öğrencilere Silah Atış Eğitimi Verilecek. 

Öğrencilere Uygulamalı Silah Atış Eğitimi Verildi!

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Devrek Meslek Yüksekokulu (MYO) Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü Özel Güvenlik ve Koruma Programı öğrencileri; Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü personeli tarafından uygulamalı silah atış eğitimi verildi.

Emniyet Genel Müdürlüğünün 2019 yılında başlatmış olduğu silahlı kimlik alımına ilişkin ‘Silah Bilgisi ve Atış Eğitimi’ projesi, BEÜ’de hayata geçerek bir ilk gerçekleşmiş oldu. Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü personeli tarafından verilen silah bilgisi ve atış eğitiminden başarıyla geçen öğrenciler, ayrıca bir kuruma gitmeye gerek kalmadan ‘Silahlı Özel Güvenlik Sertifikası’ almaya hak kazandılar.

 

Artık Meslek Yüksekokullarının Güvenlik ve Koruma Programında Eğitim Gören Örenciler Mezun Olduklarında Silahlı Özel Güvenlik Sertifikası Alabilecek.

Artık Üniversitelerin Meslek Yüksekokulları Özel Güvenlik ve Koruma programı Öğrencileri Mezun olduklarında Silahlı Özel Güvenlik Görevlisi olabilecek. Yükseköğretim Kurumu başkanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığınca imzalanan protokol gereği Üniversitelerin Meslek Yüksekokulları bünyesinde açıklan Özel Güvenlik ve Koruma Programlarında okuyan öğrencilere; açılacak Uygun Sınıflarda Emniyet Müdürlüğünce Yetkili Personellerce Silah Dersi ve Silah atış eğitimi verilecek.

Öğrencilere Uygulamalı Silah Atış Eğitimi Verildi!

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığı ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında; Üniversitelere bağlı MYO’ların Özel Güvenlik ve Koruma bölümlerinde öğrenim gören öğrencilerin silahlı özel güvenlik sertifikası alması için; her İl Emniyet Müdürlüğünde açılacak dersliklerde, konusunda uzman Emniyet Personeli tarafından Silah Bilgisi Eğitimi verilerek Silahlı Özel Güvenlik Sertifikası alma hakkı mümkün olacak. Kaynak Pusula gazetesi

Güvenliğin Sesi Haber

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir