Hastanede Çalışan Güvenlik Görevlisine Bıçaklı Saldırı!

Konya’da bir Hastanede Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışan Süleyman Ayçiçek (40); Otobüste yanına gelen ve kendisine “Meram Eğitim ve Araştırma hastanesinde Güvenlik Görevlisi misin”?

Güvenlik Görevlilerine Şiddet Bitmiyor
Sen Güvenlik misin? Diye Sordu Sonra Bıçakladı

Diye soran kimliği henüz belirlenemeyen şüpheli tarafından bıçaklanarak ağır yaralandı. Ambulansla, görev yaptığı Hastaneye kaldırılan Akçiçek’in hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi.

Hastanede Çalışan Güvenlik Görevlisine Bıçaklı Saldırı!

Olay, saat 09.45 sıralarında merkez Meram ilçesi Karaman Caddesi üzerinde meydana geldi. İddiaya göre Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde güvenlik görevlisi olarak çalışan Süleyman Ayçiçek, nöbet çıkışı evine gitmek üzere otobüse bindi. Otobüste Akçiçek’in yanına gelen kimliği henüz belirlenemeyen şüpheli, Akçiçek’e ‘Sen Meram Eğitim ve Araştırma hastanesinde güvenlik görevlisi misin?’ diye sordu. Evet yanıtını alan şüpheli, yanındaki bıçakla Akçiçek’i ensesinden ve vücudunun diğer yerlerinden bıçaklayıp, olay yerinden kaçtı. Akçiçek’e ilk müdahaleyi otobüsteki yolcular yaptı. Ambulansla çalıştığı Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Akçiçek’in hayati tehlikesinin bulunduğu ve ameliyata alındığı belirtildi.

AĞABEY KAPIYI AÇ, BEN BIÇAKLANDIM DEMİŞ

Hastanede Çalışan Güvenlik Görevlisine Bıçaklı Saldırı!

Olayı anlatan otobüs şoförü Rafet Yıkılmaz, ‘Ben otobüs şoförüyüm, İki kişi birbirlerine girişti. Ne olduğunu anlamadım. İçlerinden birisi ağabey ben bıçaklandım, kapıyı aç dedi. Kapıyı açtım adam kanlar içerisinde yere yığıldı. Ensesinde ve kalçasında bıçak darbeleri vardı. Sen güvenlik görevli misin? diye sormuş. Oda evet deyince bıçaklamış. Aramızda herhangi bir şey yoktu dedi. Adamı daha önce tanımadığını söyledi.”diye konuştu.

Hastanede Örgütlü Olan Öz Güven Sen Sendikası yetkilileri yaptıkları açıklamada, Özel Güvenlik Görevlileri şiddetin artarak devam ettiğini ifade eden sendika yetkilileri, Sendika  olarak olayın takipçi olduklarını ve çirkin saldırıyı kınadıklarını bildirdiler.

Polis ekipleri olay yerinden kaçan şüpheliyi yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor. Kaynak DHA

Güvenliğin Sesi Haber

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir